Najwyższy budynek świata powstanie w Arabii Saudyjskiej

70 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 06-10-2009

Najwyższy budynek świata powstanie w Arabii Saudyjskiej

Książe saudyjski Al-Waleed bin Tala postanowił wybudować w mieście Jeddah w Arabii Saudyjskiej najwyższy budynek świata.

Wieża będąca częścią wartego $26,7 mld projektu Kingdom City ma mieć kilometr wysokości. Będzie ona zatem wyższa od powstającego właśnie w Dubaju, najwyższego obecnie budynku na świecie wieżowca Burj Dubai.

Na projekt Kingdom City składać się będą m.in. luksusowe rezydencje, hotele, sklepy i biurowce. Wszystko to na powierzchni aż 23 mln m2.

Dla porównania - wieża Eiffla ma niewiele ponad 300 m, a budowany najwyższy wieżowiec w Polsce – SkyTower - ma mieć około 250 m.

AWP

 • Wt., 06-10-2009 gość
  Popatrzcie na tą fotkę, widać że ostatnie 200m to oszystwo, większość to pusta przestrzeń.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  sky tower ze wzgledu na kryzys obcieli do 170 ilus tam metrow pacanie redaktorku
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 Sirgerdron
  pfi dmuchnie i spadnie ; p
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość1
  nie chciałbym mieszkać w czymś takim pewno z 20min będzie trzeba aby się wyrwać ze szczytu tego czegoś i spotkać się z kumplami czekającymi na dole :):):
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  no to teraz muzumańscy teroryści nie będą musieli latać za ocean żeby w coś walnąć samolotem będą mieli niezłe cele u siebie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  ciekawe kiedy bedą 2km;P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  gość (Wtorek, 06-10-2009) napisał:  "po co w góre nie lepiej w poziomie" jezu co za debil  jest to maksymalne wykorzystanie powierzchni ziemi, której jest ograniczony metra na tym świecie i wszyscy sobie zdają z tego sprawę a w szczególności ci którzy maja kasę! Fakt obsługa logistycznie takiego budynku jest wyzwaniem bo polozcie taki budynek na ziemie wyjdzie wam kilometrowa wioska z conajmniej 4 rzedami pietrowych domów po jednej i drugiej stronie drogi. To tak naprawdę jest miasteczko, którym jedynym właścicielem i zarządca jest on sam. I taki haki natrix stworzy tym ludziom tak bedą żyli i pracowali. Bedą musieli się podporządkować zasadom tam obowiązującym... Hehe zapomnijcie o warosciowym słońcu, świeżym powietrzu w takim budynku które to ścisłe wpływają na rozwój człowieka, jedo zdrowie i dna które nas kształtuje! Bedą to ludzie uzależnieni od lekarstw, bedą to ludzie zdalnie sterowani którzy bedą ulegali wpływom reklam, i innym niswiadomym manipulacjom:p
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  jest to maksymalne wykorzystanie powierzchni ziemi, której jest ograniczony metra na tym świecie i wszyscy sobie zdają z tego sprawę a w szczególności ci którzy maja kasę! Fakt obsługa logistycznie takiego budynku jest wyzwaniem bo polozcie taki budynek na ziemie wyjdzie wam kilometrowa wioska z conajmniej 4 rzedami pietrowych domów po jednej i drugiej stronie drogi. To tak naprawdę jest miasteczko, którym jedynym właścicielem i zarządca jest on sam. I taki haki natrix stworzy tym ludziom tak bedą żyli i pracowali. Bedą musieli się podporządkować zasadom tam obowiązującym... Hehe zapomnijcie o warosciowym słońcu, świeżym powietrzu w takim budynku które to ścisłe wpływają na rozwój człowieka, jedo zdrowie i dna które nas kształtuje! Bedą to ludzie uzależnieni od lekarstw, bedą to ludzie zdalnie sterowani którzy bedą ulegali wpływom reklam, i innym niswiadomym manipulacjom:p
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  jak mieszkac w takim to tylko na ostatnim pietrze
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-10-2009 gość
  Szatan się śmieje z pobożnych tego świata.
  Odpowiedz Zgłoś
2 3 4 5 6