Najzdolniejsi przed trzydziestką

0 Komentarzy
0 Zdjęć
Poniedziałek, 07-01-2013

Młodzi, zdolni, wpływowi i przed trzydziestką. Forbes opublikował drugą edycję rankingu „30 under 30” (30 osób poniżej 30 roku życia). Oceniano osiągnięcia, skalę oddziaływania, siłę przebicia i zdolność kreowania nowych trendów. Na liście znaleźli się najbardziej przedsiębiorczy i utalentowani przedstawiciele swojego pokolenia, o których Forbes pisze, że już „zmieniają świat”.

W kategorii „Sztuka i styl” na liście znaleźli się między innymi: 

Alexander Wang, nowy dyrektor kreatywny Balenciaga, pierwszy projektant azjatyckiego pochodzenia na czele francuskiego domu mody. Założyciel marki sygnowanej własnym nazwiskiem, która błyskawicznie trafiła do czołówki współczesnej mody.

Zajmujące się modą siostry Ashley i Mary-Kate Olsen, aktorki, które na poważnie zajęły się modowym biznesem. Ostatnio zasłynęły projektem plecaka, który mimo absurdalnej ceny, stał się obiektem pożądania i przebojem sezonów.

Vladimir Roitfeld, syn byłej naczelnej francuskiego Vogue’a - Carine Roitfeld, który aktywnie działa na nowojorskim rynku sztuki. 

Leandra Medine, autorka założonego w 2010 roku bloga „The Man Repeller”. 

Gigi Burris, 25-letnia modystka z Florydy, która ubiera głowy takich sław jak Rihanna, Lady Gaga czy Angelina Jolie. 

Michael Avedon, fotograf i wnuk słynnego Richarda Avedona. Talent do robienia zdjęć ma w genach, nic więc dziwnego, że Forbes wróży mu wielką karierę.

Joseph Altuzarra, projektant mody, którego kreacje porównuje się do dzieł samego Toma Forda.

Sophia Amoruso, 28-letnia założycielka kultowej Nasty Gal, która przyniosła jej majątek wyceniany na 250 milionów dolarów. 

Duet Carly Cushnie i Michele Ochs, dwie 28-latki, które przebojem zdobyły świat mody. Sprzedają w 60 sklepach na całym świecie (w tym w największych domach towarowych Saks Fifth Avenue, Neiman Marcus czy Bergdorf Goodman), a kreacje ich autorstwa prezentują regularnie Michelle Obama, Salma Hayek, Reese Witherspoon i Alicia Keys. 

Kompletną listę trzydziestu zdolnych i zaradnych przed trzydziestką można obejrzeć tutaj.

AW