Niemiecki Vogue promuje zdrowie (pokazując papierosy)

2 Komentarze
19 Zdjęć
Środa, 23-05-2012

19 międzynarodowych edycji magazynu Vogue zawarło publicznie pakt, którego głównym założeniem jest promocja zdrowej, kobiecej sylwetki i sposobu życia. W praktyce chodzi o angaż modelek, które nie mają problemów z wagą i odżywianiem, i reprezentują zdrową budowę ciała.

W akcji udział bierze również edycja niemiecka, która z tej okazji, w swoim czerwcowym numerze, prezentuje piękną, czarno-białą sesję autorstwa Petera Lindbergha. Publikację zatytułowano „Naga prawda”. W rolach głównych wystąpiły niemieckie modelki: Nadja Auermann, Toni Garrn, Luca Gadjus, Julia Stegner, Jana Drews, Katrin Thormann, Hanna Wähmer, niemiecka aktorka polskiego pochodzenia Karina Krawczyk, niemiecka fotografka i operatorka filmowa Donata Wenders, naczelna niemieckiego Vogue’a Christiane Arp i niemiecka aktorka Nina Hoss. Wszystkie mniej lub bardziej ubrane, w różnym wieku, naturalne i swobodne. Surowe, nieretuszowane portrety mają ilustrować naturalne kobiece piękno.

Sesja pojawiła się w kontekście umowy dotyczącej zdrowia, któremu dedykowany jest czerwcowy numer. I faktycznie produkcja jest mocnym dowodem na to, że świetne zdjęcia można zrobić bez wychudzonej i zmęczonej nastolatki. Promocja zdrowia nie udała się jednak Niemcom całkowicie, co od razy wychwyciły międzynarodowe media. Chodzi o dwa zdjęcia Niny Hoss, która została sfotografowana z papierosem w dłoni, dodatkiem – zdaniem większości – niepotrzebnym, zwłaszcza w tym konkretnym numerze.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Przesadzona krytyka? Czy może pokazywanie palących modelek w sesjach mody jest niepotrzebne? Co sądzicie o inicjatywie Vogue’a? Czy tego typu akcje są w stanie zmienić podejście branży mody do kobiecego ciała? Czy może to kolejna pokazowa lekcja, która nijak się ma do faktycznego stanu rzeczy?

AW

  • Śr., 23-05-2012 Gość
    Kontrowersyjne, za bardzo chyba nawet
    Odpowiedz Zgłoś
  • Śr., 23-05-2012 Gość
    oczywiscie .ze swietny pomysł musi byc normalnie .TE CHUDE KOBIETY TO MASKRA.
    Odpowiedz Zgłoś