Nieruchomości w Londynie drożeją

5 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 03-11-2009

Nieruchomości w Londynie drożeją

Listopad 2007 roku obfitował w spadek cen nieruchomości w Londynie z powodu dużej liczby domów na sprzedaż. Broker nieruchomości „Rightmove” przeprowadził badania ujawniające skok cen domów w Londynie o 6,5% w porównaniu z ubiegłym rokiem. 

Badania te pokazują, że średnia cena domu w Londynie skoczyła od 10 października b.r. do 461 157 funtów. W listopadzie 2007 roku wynosiła ona 412 731 funtów. Przeprowadzone badanie wykazało również wzrost cen domów w Anglii i Walii.

Optymizm dotyczący ożywienia na rynku nieruchomości przygasić może sprawozdanie z Financial Services Authority sprzed kilku dni, które rozplanowuje reformę sektora bankowo-hipotecznego. Prawdopodobnie zaleci się surowsze kontrole dla kredytobiorców oraz koniec umów uwierzytelnionych. FSA chce, aby pożyczkodawcy zapewniali ich o bardziej rygorystycznym sprawdzaniu kredytobiorców.

Miles Shipside, dyrektor handlowy „Rightmove” powiedział, że dzieje się tak ze względu na recesję. "Ceny domów w Wielkiej Brytanii są dotknięte przez popyt i brak podaży, bardziej niż gdzie indziej, a podnoszenie cen domów nie jest spowodowane przez luźne  pożyczki", powiedział Robert Sinclair, dyrektor Stowarzyszenia Pośredników Hipotecznych. "Struktura regulacyjna musi równoważyć z koniecznością ochrony konsumentów przed zbyt drogim zadłużeniem wynikającym z chęci kupna swojego własnego domu”.

Źródło: Guardian

ML

 • Wt., 03-11-2009 gość
  ale nigdy nie osiagna poziomu najwiekszego luksusu swiata czyli nieruchomosci w PL
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-11-2009 gość
  Myślałam, że rok ubiegły to 2008 ...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-11-2009 gość
  ooo, foxtons. Ci to sa dopiero naganiacze. Koszmar.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-11-2009 gość
  Pierwsze to zyj w UK a pozniej sie wypowiadaj dla twojej informacji w Polsce za cene jaka musisz zaplacic tam za dom kupisz luksus tam do remontu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-11-2009 gośću
  Co to za info na czym oparte?
  Ceny domow stoja w miejscu od 7 miesiecy tylko popyt na rynku jest na inne typy nieruchomosci - bogaci biora sporo dobrych lokalizacji i specyfikacji a chlopcy z city sie wyprzedaja po stracie pracy i dochodu (patrz Savills) i jak ktos chce to ostatnie planning permission
  Odpowiedz Zgłoś