Noc Restauracji – 25 maja w Polsce

2 Komentarze
2 Zdjęcia
Niedziela, 22-04-2012

Pierwsza taka noc w Polsce, którą miłośnicy kuchni i koneserzy dobrego jedzenia muszą koniecznie wpisać do swojej agendy. 25 maja 2012 roku odbędzie się Noc Restauracji, w której wezmą udział restauracje z Białegostoku, Poznania i Gdyni.

Lokale prześcigają się w wymyślaniu unikatowych potraw i pokazów kulinarnych, które stanowić będą kolejne akty niecodziennego spektaklu. Większość restauracji biorących udział w akcji otwarta będzie do godziny 4 rano. Na odwiedzających czekać będą zniżki od 25 do 50% oraz specjalne Nocne Dania rywalizujące o Grand Prix Nocy Restauracji.

W piątek, 25 maja, w ramach konkursu na Nocne Danie, szefowie kuchni przygotują potrawy, które zawalczą o Grand Prix Nocy Restauracji - nagrodę przyznawaną przez gości za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia: www.nocrestauracji.pl

Nazwy dań brzmią tajemniczo, co pobudza wyobraźnię jurorów. Dotychczas wśród propozycji pojawiły się między innymi: Pierogi z ciemnego ciasta, Brunatny żar woła, Tagliatelle nero dello chef, Pstrąg z płonącej szuflady, Majowe piersi w pomarańczach, Night dragon czy Black California.

Od 16 kwietnia na stronie internetowej wydarzenia pojawiać się będą przepisy i zdjęcia Nocnych Dań. Wszystkie restauracje ufundowały nagrody w konkursie.

"Celem projektu jest zachęcenie Polaków, by poznali szefów kuchni w swoich miastach, skosztowali ich mistrzowskich potraw i odwiedzili dobre, autorskie lokale, które często, z różnych względów, dla wielu z nas wydają się niedostępne - mówi Hubert Gonera z firmy Landbrand, pomysłodawca Nocy Restauracji. - Wydarzenie przykuwa uwagę nie tylko stałych klientów lokali, ale również osób, które na co dzień nie jadają poza domem"­ - dodaje Gonera.

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne konkursy dla gości Nocy Restauracji. Będzie można wygrać m.in. rejs promem Stena Line, weekendy w hotelach Cristal w Białymstoku i Andersia w Poznaniu. Dodatkowo, z myślą o aktywnych uczestnikach, powstała karta Nocnego Łowcy, gwarantująca roczną,10-procentową zniżkę w lokalach.

Partnerzy:
Miasto Białystok, Stena Line, Hotel Andersia, Best Western Hotel Cristal.

Patroni medialni:
Podróże, Kuchnia, W Podróży, Poradnik Restauratora, Białystok Online, Kulinarna Wyspa, Smaki Poznania, Durszlak.pl, PRRestauracja.pl, Aktywni.pl.

Szkoda tylko że Noc Restauracji objęła swym zasięgiem tak niewiele miast. Mamy nadzieję, że kolejne dołączą w przyszłym roku.

AWP

  • Niedz., 22-04-2012 Bart
    Szkoda, że tylko te trzy miasta ale może warto się wtedy zapakować i pojechać do tego, które jest najbliżej. Czarne pierogi podobają mi się najbardziej.
    Odpowiedz Zgłoś
  • Czw., 10-05-2012 1234567890
    Super pomysł!!! Szkoda, że tak mało miast bierze w tym udział.
    Odpowiedz Zgłoś