Noc restauracji już dziś!

1 Komentarz
8 Zdjęć
Piątek, 24-05-2013

Noc muzeów, noc zakupów, a teraz najsmaczniejsza z cyklu imprez, które zaczynają się po zmroku – Noc Restauracji. To prawdziwe kulinarne święto. W tym roku, 24 maja w jej drugiej edycji,  biorą udział restauracje  z Gdańska, Białegostoku i Poznania. Będą odbywać się w nich pokazy kulinarne, ale największa atrakcja to specjalne menu oparte na regionalnych produktach przygotowane specjalnie na tę noc.

Choć dietetycy ostrzegają, że jedzenie wieczorem nie jest zbyt zdrowe, ale przecież Noc Restauracji jest tylko raz w roku. To dobra okazja  na spotkania z przyjaciółmi. Francuzi, Włosi czy Hiszpanie najchętniej umawiają się właśnie na kolacje. Wieczorem trudno w dobrej restauracji o stolik. Oczywiście mają łagodniejszy klimat, ale może piątkowa noc okaże się wyjątkowo ciepła? Restauracje będą czynne do późnych godzin nocnych.

W każdym z miast najlepsi kucharze przygotowują pokazy kulinarne. W Poznaniu zobaczymy jak grillować na kamieniu wulkanicznym, w Białymstoku czy tradycyjne produkty z Podlasia, jak śledź czy kasza pęczak nadają się do sushi, a w Gdańsku kucharze sięgną do starych przepisów z VI wieku z ich miasta. To oczywiście tylko przykłady, zaplanowanych jest dużo więcej pokazów.

Ale przecież podczas tej nocy nie tylko oglądamy, ale przede wszystkim jemy! Zwłaszcza, że możemy spodziewać się niższych cen. W Poznaniu w imprezie bierze udział 17 restauracji, w Gdańsku 18, ale rekord padł w Białymstoku – aż 26 restauracji. Oprócz gotowania i jedzenia tej nocy zaplanowane są dodatkowe atrakcje.

Po Białymstoku smakoszy będzie woził zabytkowy autobus-ogórek, a w Poznaniu skorzystamy z darmowej aplikacji, pomocnej przy szybkim przemieszczaniu się z restauracji do restauracji.

Wszystkie nocne dania walczą o tytuł Grand Prix Nocy Restauracji. Głosować można na stronie noc restauracji. Są tam też zdjęcia wszystkich potraw. Warto to zrobić, by wesprzeć swojego faworyta, a przy okazji wygrać nagrodę. Chyba nie ma wątpliwości co to będzie. Oczywiście kolacja w restauracji lub cały weekend smaku.

DG

Noc restauracji już dziś!

Noc restauracji

  • Noc restauracji już dziś!
  • Noc restauracji już dziś!
  • Noc restauracji już dziś!
  • Noc restauracji już dziś!
  • Noc restauracji już dziś!
  • Noc restauracji już dziś!
  • Noc restauracji już dziś!
  • Noc restauracji już dziś!