Nowe udogodnienia: drzemanie na lotnisku

5 Komentarzy
2 Zdjęcia
Piątek, 10-05-2013

Fotele, kapsuły, kabiny i unikatowe poduszki – co chwilę da się słyszeć kolejny pomysł na umożliwienie drzemki w podróży. Międzynarodowy port lotniczy Abu Zabi postanowił przejść od słów do czynów i zamontować u siebie innowacyjne fotele, w których można odpocząć i od hałasu, i od tłumów.

Oryginalnie wyglądające fotele pojawiły się na lotnisku w minioną niedzielę. Pozwalają one na drzemkę przy zachowaniu prywatności, czyli coś, czego nie daje sen w zwykłej poczekalni. Kapsuły GoSleep fińskiego projektu mają przesuwany dach, który można zamknąć całkowicie lub częściowo. Chroni on i przed hałasem, i przed światłem, a co najważniejsze – także przed męczącymi spojrzeniami innych podróżnych.

Póki co po 10 foteli zainstalowano w Terminalach 1 i 3. Do końca roku na lotnisku pojawi się ich jeszcze 35. W przyszłości mają one zostać wyposażone w schowek na bagaż, dostęp do internetu oraz zasilanie pozwalające m.in. na używanie laptopa i doładowanie baterii w urządzeniach mobilnych. Korzystanie z fotela możliwe jest za opłatą, wynoszącą 8 funtów, czyli ok. 40 zł za godzinę.

Kapsuły GoSleep to kolejny po poduszce Ostrich Pillow pomysł na bardziej komfortową drzemkę w trakcie podróży. Zarówno innowacyjne fotele, jak i kabiny napcabs (obecne na lotnisku w Monachium) czy hotele kapsułowe dowodzą, że sen – czy to w postaci noclegów, czy krótkich drzemek – wciąż jest niezagospodarowaną na rynku turystycznym niszą.

MM

Nowe udogodnienia: drzemanie na lotnisku

Nowy trend: drzemanie na lotnisku

 • Nowe udogodnienia: drzemanie na lotnisku
 • Nowe udogodnienia: drzemanie na lotnisku
 • Pt., 10-05-2013 d13
  1000 zl ponad za dobe? Dobre sobie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-05-2013 Gość
  d13 (Pt., 10-05-2013) napisał:

  1000 zl ponad za dobe? Dobre sobie.  jak masz dobe to jedziesz do hotelu.
  jak masz 3 godziny czekania na lotnisku, jestes po 8 godzinnym locie i czekasz na 2 godzinny lot, w pierwszym locie jakis bachor ci non stop kopal oparcie, po przylocie masz od razu jechac na konferencje - to nagle wydaje sie byc bardzo przystepna cena za chwila spokoju i krotka drzemke ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-05-2013 Gość
  24x40=960 zl matole
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 13-05-2013 krejzolka
  100zł za spanie prawie jak w trumnie? Bez przesady wolałabym chyba na podłodze się położyć.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 31-05-2013 Sarani Veras Karapisani
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Odpowiedz Zgłoś