Nowy trend: Akcesoria hi-tech dla zwierząt

3 Komentarze
7 Zdjęć
Piątek, 21-12-2012

Ciuszki, zabawki i ciasteczka to mało oryginalne upominki dla pupili, zwłaszcza, jeśli chce być się bardzo nowoczesnym. W ostatnich miesiącach nastała moda na akcesoria hi-tech dla psów i kotów, które zwykle służą bardziej właścicielom zwierząt.

Tak jak i dzieciom kupuje się zabawki interaktywne, by reagowały one na kolory, światełka i dźwięki, tak i czworonogom można kupić coś z wyższej półki. Przykłady? Zestaw do pieczenia herbatników, przydatny, gdy jest się posiadaczem kilku zwierzaków, maszyna uciszająca uporczywie szczekającego psiaka, samoczyszczące się kuwety dla kotów, oczyszczacze powietrza czy odkurzacze do sierści.

Choć część takich gadżetów to raczej kaprys ich producentów i ludzi posiadających zwierzaki, istnieje co najmniej kilka akcesoriów hi-tech służących zdrowiu pupili. Dzięki zdobyczom technologii możliwe jest np. wysłanie DNA zwierzaka (choćby w postaci sierści czy śliny) i otrzymanie informacji zwrotnej o jego rasie (gdy nie jesteśmy jej pewni, bo np. przygarnęliśmy psa z ulicy) i stanie zdrowia.

W sklepach z akcesoriami dla zwierząt nie brakuje także sprzętu przydatnego w rehabilitacji. Można kupić pupilowi krokomierz lub bieżnię. Popularne wśród właścicieli czworonogów są ponadto aplikacje mobilne śledzące ruchy zwierzęcia i sygnalizujące opuszczenie przez niego wyznaczonego terenu.

Prawdziwym uznaniem cieszą się jednak gadżety ułatwiające życie właścicielom zwierząt – automatyczne podajniki do wody lub odkurzacze ogrodowe. Aż strach pomyśleć, jak wyglądałyby niektóre ogrody, gdyby ich posiadacze nie zaopatrzyli się w maszyny do sprzątania nieczystości po psach.

Przykładowe ceny akcesoriów hi-tech

Zestaw do pieczenia herbatników, cena ok. 95 zł, szczegóły TU 
Maszyna uciszająca szczekanie, cena ok. 280 zł, szczegóły TU
Bieżnia dla psów, cena ok. 1500 zł, szczegóły TU
Krokomierz, cena ok. 60 zł, szczegóły TU
Nadajnik GPS, cena ok. 310 zł, szczegóły TU
Odkurzacz do sierści, cena ok. 560 zł, szczegóły TU

MM

 • Pt., 21-12-2012 Gość
  Żaden zwierzak się nie ucieszy z takich prezentów, tylko jakiś snob-sadysta
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 22-12-2012 Smutas
  Mój cieszył się jak szalony na widok ogromnej torby z gryzakami w rożnych smakach i kolorach -najbardziej lubił warkocze :) w te święta niestety tylko uronię parę łez -bo odszedł
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 09-01-2013 meble dla psów i kotów
  Po równie niebanalne rzeczy dla pupili zapraszamy do www.hubuform.pl tylko design i miłość do psów i kotów
  Odpowiedz Zgłoś