Nowy trend: faceci w legginsach i rajstopach

40 Komentarzy
12 Zdjęć
Środa, 12-12-2012

Najpierw wzięły szturmem nowojorski Manhattan, później postanowiły podbić ulice Wielkiej Brytanii. Choć ulice Londynu są bardziej odporne na ten trend, wydaje się być tylko kwestią czasu, kiedy opanują stolicę Anglii, a w końcu – pozostałą część Europy. To ma być  w końcu trend sezonu: megginsy, czyli legginsy dla facetów. Czy na serio dojdzie do tego, że większość mężczyzn będzie chciała mieć je w swoich szafach? Wątpliwe.


Na razie megginsy przyjęły się w Nowym Jorku. Młodzi mężczyźni poszli śladem takich gwiazd jak Justin Bieber czy Lenny Kravitz, którym męskie legginsy przypadły do gustu. Są podobno wygodniejsze niż dżinsowe rurki. Tak swoją drogą, skoro wśród facetów przyjęły się już rurki, to może zaaprobują także legginsy? Bardziej prawdopodobne, że zdecydują się na nie nieliczni, którzy mogą sobie na to pozwolić (np. modele mający długie i zgrabne nogi) czy blogerzy lubiący eksperymentować z modą.

Oczywiście wiele głosów przeciwko megginsom pojawia się nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale nawet w samym Nowym Jorku. Nie da się odmówić racji tym, którzy twierdzą, że takie legginsy specjalnie męskie nie są. Ale sklepy takie jak Nordstrom, Uniqlo czy Asos i tak zacierają ręce i wprowadzają megginsy do swojej oferty.

Mainstreamowe zagraniczne media nie zauważyły jednak, że męskie rajstopy i legginsy nie są wcale nowością. W Polsce dostępne są od lat, choć popularniejsze są kalesony. W 2012 roku kolekcję megginsów na rynek wprowadziła np. firma Adrian.

Do tej pory megginsy zarezerwowane były głównie dla sportowców, modeli i tancerzy. Może tak powinno pozostać? Choć z drugiej strony zbliżające się święta aż kuszą, by zajrzeć do sklepów z megginsami i sprezentować swojemu mężczyźnie ciepłe rajstopy. O ile ma poczucie humoru lub niebanalny styl.

Megginsy w sklepach internetowych

Skórzane megginsy Givenchy, cena ok. 5300 zł, dostępne TU
Megginsy Boy London, cena ok. 220 zł, dostępne TU
Rajstopy we wzór moro Adrian, cena 23 zł, dostępne TU
Rajstopy w romby Adrian, cena 28 zł, dostępne TU
Legginsy ze stretchem Givenchy, cena ok. 820 zł, dostępne TU
Termiczne, wzorzyste legginsy, cena ok. 310 zł, dostępne TU

MM

 • Śr., 12-12-2012 Gość
  Uczcijmy to minuta ciszy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Gość
  Zajebiste tak powinno być
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Gość
  Leginsy sa najwygodniejsze i do tego sexi
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Gość
  Czy nie pisaliście już o tym?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Gość
  Mi sie bardzo podoba, to dalszy krok za obcislymi rurkami, np dzinsowymi.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 zibiusz
  Dołączam się.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Gość
  ja jestem tak zwanym przez Ciebie padałem , a leginsów nie noszę hehehehehehe
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Gość
  Już widzę jak posuwają kolesie na moim osiedlu w czymś takim :) reakcji chyba opisywać nie trzeba. obrzydliwe i robi z facetów baby, chociaż niektórzy tak wlaśnie się zachowują i czują.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 acidburn
  Prawdziwy facet ie chodzi w rurkach i podobnych wynalazkach zarezerwowanych dla kobiet
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 BDD
  acidburn (Śr., 12-12-2012) napisał:

  Prawdziwy facet ie chodzi w rurkach i podobnych wynalazkach zarezerwowanych dla kobiet

  Otoz nie, prawdziwy facet chodzi w czym chce i nie przejmuje sie opinia innych. Mam ochote zalozyc legginsy to je zakladam, a to co o mnie sobie pomysli jakis trogoglyta mnie nie interesuje, tak samo jak nie interesuje mnie co ma na sobie ow rzeczony trogoglyta!
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4