Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet

22 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 15-01-2013

Strefy tylko dla kobiet? Osobne pomieszczenia dla mężczyzn, osobne dla ich partnerek? To dyskryminacja – tak najczęściej komentuje się traktowanie płci pięknej w krajach, gdzie w hierarchii są one postawione niżej od mężczyzn.

W miastach nowoczesnych, gdzie powstają specjalne restauracje ukierunkowane właśnie na kobiety, nazywa się to trendem. Ten przyjął się już m.in. w Londynie, Las Vegas i oczywiście w Dubaju.

Sylwester  był momentem przełomowym dla wielu osób, w tym dla aktorki Evy Longorii, która tej nocy otworzyła w Las Vegas klubo-restaurację przeznaczoną dla pań. Z pomocą specjalistów zadbała o wystrój i menu, troszcząc się zarówno o dobre samopoczucie klientek, jak i o ich linię. Specjalne menu i stylizacja lokalu na lata 20' dopełniona została parkietem z trójwymiarowymi ekranami i wybiegiem.

Pomysł znanej z serialu „Gotowe na wszystko” aktorki nie jest jednak tak oryginalny, jakby mogło się wydawać. Restauracje przeznaczone dla kobiet, jak się okazuje, to moda, która opanowała także Londyn. 1 lutego klubem tylko dla płci pięknej będzie KC'z Bar przy Frith Street. Panie mogą swobodnie cieszyć się swoim towarzystwem także w innych lokalach, gdzie uczestniczą np. w degustacjach kobiecego piwa.

Restauracje dla kobiet uruchamiane są zarówno w miastach kosmopolitycznych, jak i leżących na terenie krajów, gdzie przedstawicielkom płci pięknej nie żyje się zbyt łatwo. Taki bar powstał np. w Arabii Saudyjskiej. Uruchomiła go pewna businesswoman, która chciała, by panie mogły swój posiłek spożywać w spokoju, a nie w obawie, że za chwilę wylegitymuje i aresztuje je policja.

Zarówno restauracje, jak i jakiekolwiek inne miejsca, przeznaczone dla osób jednej płci, wzbudzają podejrzenia. Bo czy obecność w takich lokalach oznacza bycie osobą o homoseksualnej orientacji? Czy jest to jedynie chęć obcowania z ludźmi tej samej płci i o podobnych zainteresowaniach? Może to być też forma ucieczki przed wścibskimi zaczepkami i spojrzeniami mężczyzn.

Czy lokale tylko dla kobiet są potrzebne i ich otwieranie ma sens? Czy zainteresowanie nimi nie minie, jak tylko przestanie być o nich głośniej? Jak uważacie?

MM

Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet

Miejsca tylko dla kobiet. W Londynie, Las Vegas i Dubaju otwierają restauracje przeznaczone tylko dla kobiet.

 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Wt., 15-01-2013 hehe
  Ja uważam tak: dobrze to już było. Z historii wynika, że jak tylko robi się za dobrze to ludziom odbija. W efekcie następuje cofnięcie cywilizacyjne. Restauracje tylko dla kobiet? OK. Autobusy tylko dla kobiet? OK. Burki tylko dla kobiet? Mi tam rybka. Tam to zmierza.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 jaś
  powaliło te baby
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 aaa
  uważam że powinny być knajpy nie tyle nie koedukacyjne ale np zakaz wstępu dla dzieci Nie dużo ale jak ktoś chce porozmawiać albo załatwiać biznes to to jest to Popieram
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 Deflor
  Bardzo dobry pomysł z tym,że powinni wpuszczać tylko dziewice.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 wiesiek
  Apartheid? Ale to już było.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 Gość
  Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu.
  Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 Katarzyna
  jeśli wychodzę, chciałabym mieć towarzystwo mieszane a nie wylęgarnię potencjalnych porypanych starych panien....
  będąc raz w częstochowskim babim lecie miałam ochotę dźgnąć się w twarz widelcem tylko akurat nie było żadnego na stoliku...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 Dan
  Tylko co jak kobieta nagle zapragnie iść do restauracji z facetem?? Do tej pary przecież nie wejdą, a strata klienta to strata lokalu!!!! Chyba, że to knajpa tylko dla starych panien;-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 afadfa
  Taaa - knajpy tylko dla kobiet - OK. Knajpy tylko dla facetów - męski szowinizm i dyskryminacja.
  Knajpy dla pedałów - OK, knajpy tylko dla hetero - homofobia i dyskryminacja.

  I to ma się nazywać równouprawnienie?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 jartooo
  Takie trochę to feministyczne :P
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3