Obraz Krystyny Dąbrowieckiej – Borysowskiej

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 30-09-2008

Obraz Krystyny Dąbrowieckiej – Borysowskiej
W najbliższy wtorek, 7 października, Galeria Sztuki Współczesnej Senatorska działająca przy domu aukcyjnym Rempex otwiera wystawę Razem i osobno, przedstawiającą prywatne i artystyczne interakcje małżeństwa artystów Stanisława i Krystyny Borysowskich.

Obrazy olejne Krystyny Dąbrowieckiej - Borysowskiej określić można jako abstrakcję liryczną. Ich nastrój, ekspresja, wewnętrzne napięcia i dynamizm zagęszczonej kompozycji świadczą o dużej wrażliwości estetycznej. Malarstwo artystki otwiera przed odbiorcą bogactwo walorów fakturalnych, wyrafinowanych tonacji, nasyconych barw, a odważne zestawienia kolorystyczne pełne są subtelnych niuansów.

Przykładem takiego stylu w malarstwie jest olejne płótno Borysowskiej pt. Sonata, pochodzące z 1968 roku. Utrzymane w tonacji błękitu, gładko przechodzi przez wszystkie jego odcienie. W centralnej części obrazu obserwujemy „wychodzące” wręcz z obrazu abstrakcyjne kształty i formy.

Cena wywoławcza: 28 000 zł

Razem i osobno
Galeria Senatorska
ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa
Wernisaż wystawy: 07.10.2008, godz. 19:00

MWW

 • Wt., 30-09-2008 gość
  obraz w ogóle do mnie nie przemawia, poza tym jest ponury. jeśli miałbym tyle dać za ten obraz to bym się poważnie zastanowił.. wolę już sam namalować, na pewno byłby o wiele ładniejszy..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-10-2008 gość
  chyba nie znam sie na sztuce; albo po prostu lubie obraz, ktore przedstawiaja cos konkretnego.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-10-2008 SABINKA
  w moje urodziny!
  Odpowiedz Zgłoś