Olimpijskie wydanie Magazynu Time

1 Komentarz
18 Zdjęć
Niedziela, 29-07-2012

Olimpiada to jeden z najgorętszych tematów najbliższych tygodni. Gwiazdami międzynarodowych mediów do połowy sierpnia będą najlepsi sportowcy świata. Nic więc dziwnego, że Magazyn Time to właśnie im poświęca swoją pierwszą stronę.

Olimpijskie wydanie pojawiło się z trzema okładkami do wyboru. Na każdej z nich oglądamy wschodzących i dobrze rokujących atletów reprezentujących Stany Zjednoczone, którzy w Londynie powalczą o olimpijskie medale. Autorem serii zdjęć jest Martin Schoeller, były asystent Annie Leibovitz, urodzony w Niemczech, a mieszkający w Nowym Jorku fotograf od ponad 10 lat związany z magazynem The New Yorker.

W obiektywie Schoellera stanęli gimnastyczka Gabby Douglas, biegaczka Lolo Jones i pływak Ryan Lochte (okładki) oraz Natalie Coughlin i Allyson Felix, których zdjęcia można zobaczyć w piśmie „Women’s Health”. Za każdą okładką stoi historia wyjątkowych osobowości, które wynikom sportowym podporządkowały całe swoje życie.

Fotograf na treningu odwiedził również Oksanę Masters, wioślarkę, która bierze udział w Paraolimpiadzie. Masters urodziła się na Ukrainie, ale została zaadoptowana przez amerykańskich rodziców i dziś reprezentuje Stany Zjednoczone. Wioślarka przeszła amputację obu nóg, mimo to od czasów szkolnych na trening poświęca 6 dni w tygodniu. W tym roku powalczy o medal.

Martin Schoeller znany jest z wyjątkowych portretów. Wyraziste i dopracowane w najmniejszym detalu przedstawienia trafiają na łamy takich tytułów jak The New Yorker, Vogue, Outside Magaizne, Rolling Stone, Vanity Fair, W, GQ czy Esquire. Słynna seria „Close Up” - wykonanych z bliska porterów największych gwiazd Hollywood stała się jego wizytówką i jednym z najważniejszych studiów fotograficznych twarzy we współczesnej fotografii.

Więcej zdjęć Martina Schoeller zobaczysz tutaj.
Video z realizacji zdjęć na basenie pływackim z Ryanem Lochte zobaczysz tutaj.

AW