Omega Seamaster Planet Ocean Liquidmetal

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Niedziela, 20-06-2010

Omega Seamaster Planet Ocean Liquidmetal

Omega Seamaster Planet Ocean Liquidmetal to nowa, limitowana edycja pierwszego na świecie zegarka, do którego budowy wykorzystano ceramikę i płynny stop metali.

Nowością jest pierścień lunety, którego główna część wykonana jest z ceramiki, a numery i skala ze stopu Liquidmetal. Srebrzyste oznaczenia kontrastują z czernią ceramicznego tła. Stop Liquidmetal to amorficzny metal – metalowy materiał o nieregularnej, niekrystalicznej strukturze atomów. Temperatura, w jakiej powstaje stop jest o połowę niższa niż w przypadku stopów tytanu. Po hartowaniu Liquidmetal osiąga jednak trzykrotnie wyższą twardość niż stal szlachetna. Amorficzna struktura stopu pozwala płynnie, bez widocznych połączeń, scalać go z ceramicznym pierścieniem. W efekcie idealnie gładki pierścień lunety, dzięki twardości dwóch wykorzystanych w jego produkcji materiałów, jest wyjątkowo odporny na zadrapania i korozję.
Dzięki temu, że obróbka cieplna Liquidmetal wymaga niższych temperatur niż w przypadku tradycyjnych metali wykorzystywanych w przemyśle zegarmistrzowskim, nie istnieje ryzyko uszkodzenia powierzchni ceramicznych.

Zegarek będzie dostępny w edycji limitowanej w ilości 1 948 sztuk – dla uhonorowania roku wprowadzenia na rynek legendarnej linii Seamaster.

Cena: 15 520 zł

Kupisz w salonach oferujących zegarki Omega.

AT

 • Pn., 21-06-2010 gość
  a mechanizm ETA za 200$ :))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 22-06-2010 gość
  Stosuje, stosuje przeciez to ta sama grupa Swatch. Ew troche ja przerabia, bo np. omegi maja odrobine dluzsze czasy dzialania niz standardowe ET-y ale nei zmienia to faktu ze to ten sam mechanizm co w innych tanich zegarkach. Wlasne mechanizmy omega daje tylko do najdrozszych, limitowanych serii. Co nie zmienia faktu ze taka przyzwoita ETA jest trwalsza i dokladniejsza niz skomplikowane mechanizmy z Rolexa czy Pateka :).
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 09-08-2011 gość
  gość (Wtorek, 22-06-2010) napisał:  Stosuje, stosuje przeciez to ta sama grupa Swatch. Ew troche ja przerabia, bo np. omegi maja odrobine dluzsze czasy dzialania niz standardowe ET-y ale nei zmienia to faktu ze to ten sam mechanizm co w innych tanich zegarkach. Wlasne mechanizmy omega daje tylko do najdrozszych, limitowanych serii. Co nie zmienia faktu ze taka przyzwoita ETA jest trwalsza i dokladniejsza niz skomplikowane mechanizmy z Rolexa czy Pateka :).


  Takich debilizmow od wiekow nie czytałem, "ETA jest trwalsza od Patka i Rolexa, jest tanim mechanizmem, omega daje swoje mechanizmy"... bełkot kolesia który nie ma pojecia o czym pisze.
  Pokaz mi tani zegarek z Eta?
  Roleks to in house mechanizm i całość - porownywanie go z Omegą to jak porównanie Mercedesa to Forda, Omega chce byc lepsza niż jest ale nigdy nie bedzie Roleksem- wystarczy popatrzec na discounty na nowe zegarki.
  Własnie we wszystkich Omegach są ETY - nie robia własnych mechanizmów!!
  ETa - to tez Co-axial tylko przerobiona, ech nabrales sie na marketingowe slogany.
  Odpowiedz Zgłoś