Organiczna pościel – kolejny ekologiczny trend

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 30-03-2013

Elegancja, komfort, estetyka – tymi rzeczami zazwyczaj kieruje się, kupując kolejne komplety pościeli. Ostatnio na popularności, podobnie jak i w sklepach odzieżowych, zyskują naturalne produkty. Ekologiczne trendy docierają więc do sypialni, i to nie tylko w odniesieniu do drewnianych łóżek, ale i pościeli.

Spanie na sianie nie jest tak wygodne jak w miękkiej pościeli, na szczęście nikt nie namawia do cofania się w aż tak odległą przeszłość. Próbuje się za to nieco odwrócić zapoczątkowany lata temu trend. Wraz z pojawieniem się na rynku materiałów syntetycznych, zaczęto produkować pościele, które mimo wygody i estetyki nie są przyjazne środowisku.

Syntetyczne włókna znacznie obniżają bowiem koszty produkcji, zwiększając przy tym zyski producentów i dystrybutorów. Liczby robią wrażenie, ponieważ uważa się, że cena włókien syntetycznych jest niższa o ok. 70 proc. od naturalnych. W przypadku produktów kupowanych raz na jakiś czas wyższa cena może okazać się jednak korzystna.

Pościele i koce z naturalnych włókien służą nie tylko środowisku, ale przede wszystkim konsumentom – są lepsze jakościowo, zdrowsze i wygodniejsze. Dlatego sukcesywnie pojawiają się one zarówno w łóżeczkach dziecięcych, jak i łóżkach dla dorosłych.

Naprzeciw ekologicznym klientom wychodzą kolejne sklepy, oferujące pościele z organicznej bawełny, bawełnianej satyny i bambusowe. Oto kilka propozycji z polskich sklepów internetowych.

1. Pościel bambusowa z właściwościami bakteriobójczymi, cena 589 zł, dostępna TU
2. Szeleszcząca pościel z bawełny organicznej, cena 505 zł, dostępna TU
3. Koc z bawełny organicznej, cena 349 zł, dostępny TU
4. Komplet pościeli dla dziecka, cena 440 zł, dostępny TU

MM