„Ostrożnie. To Louis Vuitton”. Paryski dom pozywa Warner Bros

3 Komentarze
4 Zdjęcia
Niedziela, 06-05-2012

Louis Vuitton wytoczył proces wytwórni Warner Bros. Paryski dom mody oskarża filmowego giganta o propagowanie podróbek i promocję nieuczciwego handlu.

Chodzi o film „Kac Vegas w Bankoku”, w którym pojawia się torba ze słynnym znakiem LV. W filmie pada nazwa marki. Jeden z bohaterów - w tej roli Zach Galifianakis - oburzony faktem, że jego torba zostaje ściągnięta z krzesła i rzucona na podłogę, zwraca uwagę, że to Louis Vuitton. Przedstawiciele firmy twierdzą, że w filmie oglądamy replikę, której autorem jest znana ze sprzedaży podróbek firma Diophy, również pozwana przez Louis Vuitton.

Zdaniem LVMH scena wprowadza widza w błąd i sugeruje, że paryska firma nie ma nic przeciwko tego typu kradzieżom. Wytwórnia odmówiła poprawienia sceny. Nowa, zmieniona wersja miałaby się pojawić na płytach DVD i Blu-ray.

Międzynarodowa Komisja Handlu przyznała rację marce Louis Vuitton. To ważne i znaczące zwycięstwo w walce z podróbkami. I choć przedstawiciele firmy są z postanowienia zadowoleni, nikt chyba nie ma złudzeń co to tego, że logo LV zaczniemy oglądać wyłącznie na oryginalnych produktach. Władze firmy zapewniają, że to nie koniec walki z tego typu kradzieżami.

Louis Vuitton jest najczęściej podrabianą marką na świecie. Jedynie znikoma część kolekcji, jej pojedyncze produkty nie mają swoich tańszych i nielegalnych kopii. Niemal każdy model torebki ma „inspirowany” oryginałem, tani odpowiednik.

AW

 • Sob., 28-04-2012 sonia7
  Absurdalna sprawa. Czemu na planie kasowego hollywodzkiego filmu mielisby uzywac podrobek? Z reszta, aby stwierdzic, czy to fake nalezaloby obejrzec torbe dokladnie, pod lupa. W filmie pokazana jest z dalszej perspektywy. Poza tym postac Zacha - Allan, to nadziany gosc. Allan ma bardzo bogatych rodzicow - mieszkaja w niemal w palacu z ogrodem i zajazdem. To w pierwszej czesci filmu, banda wodzila sie pieknym oldshcoolowym merolem nalezacym do ojca Allana. A kto nie widzial Hangover ten traba ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 01-05-2012 Gość
  To że film jest kasową produkcją nie oznacza iż nie oszczędza się na rekwizytach, które mogą ulec zniszczeniu w czasie kręcenia scen, według twego toku rozumowania to diamenty we wszystkich kasowych produkcjach też są prawdziwe? I nie zapominajmy, że taki pozew to reklama i da filmu i dla Filmy LV. A co do stwierdzenia oryginalności torby , to śmiem stwierdzić iż są specjaliści u LV którzy po jednym spojrzeniu mogą określić autentyczność wyrobu:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 02-05-2012 Gość
  bez przesady. scen jest calkiem smieszna
  Odpowiedz Zgłoś