Oszustwa na rynku nieruchomości w Nowym Jorku

4 Komentarze
1 Zdjęcie
Sobota, 17-04-2010

Oszustwa na rynku nieruchomości w Nowym Jorku

Prokuratura z Nowego Jorku oskarżyła 2 brokerów nieruchomości, 3 prawników i 5 innych osób o oszustwa i nadużycia finansowe na kredytach mieszkaniowych, opiewające na kwotę 10 milionów dolarów.

Wszyscy oskarżeni to pracownicy firmy American Home Mortgage Investment Corp i BNC, przedsiębiorstwa zależnego od Brothers Lehman Holdings Inc, U.S. Biuro adwokata Bentona Campbella na Brooklynie oświadczyło, że akt oskarżenia zarzuca pozwanym składanie fałszywych wniosków kredytowych w celu stworzenia pozorów, że nieruchomości w Nowym Jorku, na Brooklynie i w Queens były kupowane przez osoby wiarygodne kredytowo, gdy faktycznie tak nie było. Kupujący, o których mowa, zostali skontrolowani przez dwóch prawników. Domniemane wykroczenia miały miejsce między styczniem 2005 a majem 2007.

Poza amerykańskim Home Mortgage i BNC, oficerowie śledczy zidentyfikowali innych oszukanych pożyczkodawców, którymi okazał się Bank Fremont i Mortgage WMC, spółka zależna GE Money Bank.

Źródło: MoneyCNN

Fot. SXC.hu

ML

 • Sob., 17-04-2010 gość
  Nauczcie się angielskiego redaktorzy LuxLux. Benton Campbell jest PROKURATOREM a nie ADWOKATEM.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-04-2010 gość
  zdjecie robione w hoboken
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-04-2010 gość
  i to jest wielki news? 10 milionow dolarow w NYC to sa dwa super mieszkania lub trzy w miare dobre . Nie macie wiekszych problemow .
  From NYC with Love
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 23-11-2011 mathe
  Domniemane wykroczenia? Chyba macie na myśli występki w ramach przestępstwa. Angielskiego prawniczego nie tłumaczy się dosłownie.
  Odpowiedz Zgłoś