Perfekcyjne małżeństwo mody z fotografią

3 Komentarze
13 Zdjęć
Niedziela, 15-01-2012

„Dior Couture” to pozycja obowiązkowa w bibliotece miłośników mody z najwyższej półki. Amerykański artysta Jeff Koons o publikacji napisał, że jest „perfekcyjnym małżeństwem wysokiego krawiectwa i fotografii”. Album to przegląd imponującego archiwum kreacji Haute Couture i dowód na to, że są takie ubrania, które za nic mają czas.

Fotograficzna retrospektywa obejmuje projekty od 1947 roku do ostatnich kolekcji, około 150 sukienek, płaszczy, garniturów. Znajdziemy tu przełomowe modele, które przeszły do historii mody i sylwetki, które mimo że powstały ponad pół wieku temu, nie straciły nic ze swej estetycznej aktualności. Dzieła Christiana Diora i jego następców: Yves Saint Laurenta, Marca Bohan, Gianfranco Ferre, Johna Galliano.

Autorem zdjęć jest Patrick Demarchelier, 68-letni weteran fotografii mody. Spektakularne kreacje prezentują między innymi Sasha Pivovarova, Karlie Kloss, Gisele Bundchen, Candice Swanepoel, Arizona Muse, Natalia Vodianova oraz Polki: Magdalena Frąckowiak i Monika Jac Jagaciak.

AW

 • Niedz., 15-01-2012 cocolino
  Pani na dziesiątym zdjęciu w niebieskiej sukni ma śmiesznie rękę zniekształconą za pomocą photoshopa:))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-01-2012 fotograf
  szczerze tez zdjecia nie powalają, kobiety są nie naturalnych wymiarów, światło mało innowacyjne, stroje i charakteryzacja ciekawa, ale to nie zasluga fotografa
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 26-01-2012 Gość
  cocolino (Niedz., 15-01-2012) napisał:

  Pani na dziesiątym zdjęciu w niebieskiej sukni ma śmiesznie rękę zniekształconą za pomocą photoshopa:))


  ahahaha fakt, trafne spostrzeżenie :)
  Odpowiedz Zgłoś