Piękne wnętrza: nowoczesność i tradycja

4 Komentarze
18 Zdjęć
Sobota, 06-10-2012

 Styl skandynawskich mieszkań jest bardzo charakterystyczny. Cechuje go przede wszystkim uniwersalność: sprawdzi się zarówno w apartamentach jaki i domkach wypoczynkowych.

Skandynawowie cenią wygodę, funkcjonalność, harmonię oraz konsekwencję w projektowaniu. Ważna jest dla nich natura, dlatego w swoich domach decydują się na takie materiały jak drewno, len, juta czy bawełna.

Przykładem typowego skandynawskiego wnętrza zaaranżowanego w wielkomiejskiej przestrzeni jest apartament w Göteborgu. Penthouse zajmuje dwa poziomy i 85 m2. Górę i dół łączą kręcone schody wyłożone czarnym aksamitem z żelaznymi balustradami. Nowoczesną całość dobrze uzupełniają subtelne szczegóły: surowe drewno, ręcznie tkane chodniki, błyszczące podłogi, rozstawione w pomieszczeniach świece, wełniane pledy. Piękno tkwi w małych rzeczach.

EM

 • Sob., 06-10-2012 Gość
  cały czas te same zdjęcia, jak na inspiracje to trochę biednie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 06-10-2012 Gość
  pewnie się nie znam, ale brzydko
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 07-10-2012 jada
  Proste skromne do przyjecia wnetrza.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 22-11-2012 Gość
  nie powiem, że brzydkie, ale na pewno bardzo surowe. swój urok ma takie pomieszczenie - jest szansa, że typowy polski zbieracz nie przesadzi z dodatkami ;) mnie się podobają pomysły ze strony n-design, też mają głównie nowoczesne, surowe aranżacje. ma to swój urok.
  Odpowiedz Zgłoś