Pierwsza kolekcja torebek Nicola Formichetti dla Mugler

1 Komentarz
13 Zdjęć
Niedziela, 06-01-2013

Słynny stylista Lady Gagi, projektant marki Mugler, człowiek, o którym mówi się, że jest jedną z najbardziej wpływowych i utalentowanych osobowości świata mody - Nicola Formichetti zaprezentował swoją debiutancką kolekcję torebek. 

Formichetti dla domu Mugler stworzył już cztery kolekcje, w końcu do ubrań zdecydował się dodać również torebki. O linii akcesoriów mówiło się już od dawna. Decyzja ma dwa podłoża. Ekonomiczne: to akcesoria są aktualnie siłą napędową sprzedaży ekskluzywnych domów mody. Artystyczne: Nicola Formichetti to jeden z najbardziej intrygujących twórców mody, mocno zainteresowany nowymi technologiami i futurystycznymi przedstawieniami, damską torebkę uznał za wdzięczny obiekt, za pomocą którego można ciekawie zrealizować wzornicze, przestrzenne fantazje. 

Ich wynikiem jest kolekcja 30 torebek. Wielbicielki wygodnych worków z miękkiej skóry nie mają tu czego szukać. Formichetti proponuje torebki-rzeźby, starannie zaplanowane konstrukcje urzekające przede wszystkim kształtem. Precyzyjne formy wykonano z luksusowych, często egzotycznych materiałów. 

Kolekcja do sprzedaży trafi w lutym. Najtańsza torebka to wydatek 1050 dolarów. Za najdroższą trzeba zapłacić 18 tysięcy dolarów.

AW