Podróże ekstremalne: survival w dżungli

1 Komentarz
10 Zdjęć
Sobota, 07-01-2012

Przygoda i adrenalina. Sprawdzenie siebie w najtrudniejszych warunkach, nauka przetrwania i łapanie dystansu do rzeczywistości i życia w mieście. Innymi słowy – survival, czyli obóz przetrwania. To propozycja i oferta dla odważnych i wytrzymałych. Jeżeli należycie do nich, sprawdźcie która opcja najbardziej wam odpowiada. Firma  Bushmasters oferuje 3 rodzaje wypraw survivalowych do Amazońskiej dżungli: Full, RAW i 24/7.

Full Survival to 2 tygodnie przygody w dżungli w Gujanie w Ameryce Południowej podczas której nauczycie się jak żyć i przeżyć w takich warunkach. Waszymi mistrzami będą dwaj lokalni przewodnicy i instruktor Bushmasters. Zanim dotrzecie do dżungli w lasach tropikalnych, przemierzycie trasę w prywatnym samolocie, jeepach 4x4 i statkiem. Zostanieciewyposażeni w niezbędny choć minimalny ekwipunek.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas wyprawy najecie się dziwnych rzeczy i zwierząt, nauczycie się wytwarzać ogień bez zapałek i zapalniczki, nabędziecie umiejętności znajdowania wody pitnej, budowania bezpiecznego schronienia i zdobywania pożywienia. Ostatecznie spędzicie też czas w samotności, który będzie testem i końcowym egzaminem zdobytych umiejętności.

RAW Survival to bardziej ekstremalna wersja Full Survival. Organizatorzy eliminują wszelkie luksusy i udogodnienia, obniżając tym samym budżet, ale i próg akceptowalności wielu turystów. Zamiast czarterów lotniczych jest kilkunastogodzinna wyprawa autobusem, żadnych dodatkowych sprzętów i wycieczek.
24/7 to opcja dla zapracowanych. Skondensowany Full Survival trwa zaledwie 1 tydzień.

Najbliższe terminy wyjazdów to 8-21 stycznia 2012 i 13-26 maja 2012 roku. Wszystkie terminy znajdziesz tu.

Cena: 1 300 funtów, czyli około 7 000 zł. Ceny nie zawierają przelotów do Ameryki Południowej. Więcej informacji na stronie internetowej Bushmasters.

AWP