Podróże marzeń: Bora Bora

4 Komentarze
40 Zdjęć
Wtorek, 18-09-2012

Ekskluzywne kurorty, piękne plaże, życzliwi mieszkańcy, ciepła woda, malownicze laguny i cudowne słońce - to tylko niektóre atuty Bora Bora. Wyspa położona na Ocenie Spokojnym została wybrana najlepszą na świecie (według U.S. News & World Report). Drugie miejsce należy do Malediwów, trzecie zajęło Santorini, czwarte Saint Kitts i Nevis, piąte Maui, szóste Fidżi, siódme Seszele, ósme Kajmany, dziewiąte Saint-Martin a dziesiąte Galapagos.

Bora Bora odkryto w XVIII wieku. Sąsiaduje z Tahiti. Pierwszy przybył tu żeglarz Jacob Roggeveen. Od 1845 roku wyspa jest częścią Polinezji Francuskiej. Oprócz atrakcji turystycznych miejsce to znane jest także z hodowli czarnych pereł.

Bora Bora najlepiej odwiedzić od grudnia do marca. Średni koszt wynajęcia domku przy plaży wynosi ok. tysiąca dolarów za noc. Zorganizowane wycieczki to koszt od około 12 tys zł  za osobę (pokój w hotelu 3*).

Czy jednak nie warto zapłacić taką sumę za widoki zapierające dech w piersiach?

Cały ranking dostępny jest TU

EM

 • Wt., 18-09-2012 Bmo
  Widoki widokami, ja sie boje egzotycznych robali, owadów, pasożytów! Po takich wakacjach przywozi sie nie tylko zdjecia, ale i chorobska!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 18-09-2012 lalka
  Wszędzie być nie mozna. Za daleko i za duzo wody. ha , ha
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 18-09-2012 Gość
  pełno rekinów i jadowitych pająków i innych insektów ponadto upał nie do wytrzymania ale widoczki ładne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-10-2012 swietne cudo do mieszkania!
  Odpowiedz Zgłoś