Policja zajmuje majątek Bulgari, czyli afery podatkowej ciąg dalszy

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 20-03-2013

Włoska policja zajęła wart 46 milionów euro majątek Bulgari. Jubilerski gigant oskarżony jest o oszustwa podatkowe na kwotę 3 miliardów euro dokonane w latach 2006 - 2011.

O sprawie pisaliśmy na początku roku. Kilka dni temu policja przedstawiła szczegóły przestępstwa i zakres prowadzonych działań. Jak na razie nikt nie został aresztowany, ale wiadomo, że śledztwo dotyczy Paolo i Nicola Bulgari, wnuków założyciela firmy oraz wieloletniego dyrektora generalnego Bulgari Francesco Trapani i prawnika Maurizio Balentini. Pod lupę wzięto spółki holdingowe w Holandii i Irlandii, kluczowe elementy podatkowej afery. 

W oficjalnym oświadczeniu Bulgari, która teraz należy do grupy LVMH, wyraża swoje zaskoczenie oskarżeniami i deklaruje podjęcie wszelkich niezbędnych kroków mających na celu wyjaśnienie całej sprawy. 

W ramach postępowania policja zajęła słynny sklep jubilerski w Rzymie. Otwarty w 1905 roku przez założyciela firmy - Sotirio Bulgari - sklep jest jednym z najważniejszych biżuteryjnych adresów na świecie. To tu przychodziły takie gwiazdy jak Elizabeth Taylor czy Sofia Loren.

Bulgari nie jest jedyną firmą, która nielegalnie unika płacenia podatków we Włoszech. Od kilku lat w toku jest sprawa duetu Dolce & Gabbana. Panowie także zostali postawieni w stan oskarżenia.

AW