Polskie platformy aukcyjne odpowiedzialne za handel podróbkami?

43 Komentarze
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 14-07-2008

Polskie platformy aukcyjne odpowiedzialne za handel podróbkami? Koncern LVMH wygrał we Francji proces przeciwko eBay, a tamtejszy sąd uznał, że platforma aukcyjna odpowiada za handel podróbkami. Popularny eBay ma zapłacić 40 000 000 euro odszkodowania, a w USA czeka go kolejny proces, tym razem wytoczony przez markę Tiffany&Co. To bardzo ważny początek, który swoją kontynuację może mieć również w Polsce. Podobne pozwy producenci markowych artykułów mogą wnieść przeciwko Allegro.

Rzecznik polskiego serwisu aukcyjnego przyznaje, że miesięcznie napływa do nich około 500 zgłoszeń o handlu podróbkami. Argumenty w stylu „pracownicy platformy nie są w stanie skontrolować wszystkich produktów pojawiających się na stronie” nie działają i serwis aukcyjny będzie traktowany nie tylko jako miejsce przechowywania danych o transakcjach, ale jako podmiot świadczący usługi sprzedającym i kupującym i ponoszący całą związaną z tym odpowiedzialność.

Szybko rozwijający się e-handel sprzyja rozwojowi handlu nielegalnego i winę za to ponoszą w dużej mierze serwisy typu eBay i Allegro. Problem jest poważny, a walka z podróbkami żmudna i trudna. Specjaliści twierdzą jednak, że francuski proces to przełomowy krok, który doprowadzi do tego, że kupując torebkę ze słynnym logo LV, będziemy mieć pewność, że to prawdziwa torebka Louis Vuitton.

AW

 • Czw., 24-07-2008 zakochana w lv
  uwielbiam torby LV!
  moglabym je nisic na okraglo
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-12-2009 gość
  Tylko oryginalne perfumy kupicie w http://www.sefona.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 01-05-2011 Lamanka
  Bardzo dobrze, w końcu ktoś się tym zajął, choć pewnie ludzie nie daliby się tak łatwo oszukać mogąc przez zakupem obejrzeć daną rzecz, tak jak to zaleca Sprzedajemy.pl. Kupując takie rzeczy trzeba być po prostu bardziej ostrożnym.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5