Pomysł na długi weekend: Hotel de Rome (Berlin)

1 Komentarz
12 Zdjęć
Sobota, 21-04-2012

Berlin kusi bogatym życiem kulturalnym, ciekawymi zabytkami, architekturą i bliskim położeniem. Może zatem zbliżający się weekend majowy warto spędzić tam?

Jednym z bardziej oryginalnych budynków a zaraz miejsc,w których można się zatrzymać jest Hotel de Rome. Gmach pochodzi z końcówki XIX wieku. Do 1945 roku mieścił się tu Dresdner Bank. Działający od 2006 roku hotel jest przykładem splendoru połączonego z klasycznym stylem i współczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi autorstwa projektanta Tommaso Ziffera. Sąsiedztwo pobliskiego Bebelplatz nie napawa optymizmem ze względu na historyczne zawiłości (w maju 1933 roku grupa młodych nazistów na rozkaz ministra propagandy spaliła tu 20 tys. 'nie niemieckich' książek), jednak sam budynek zwraca uwagę niesamowitą architekturą, zwłaszcza wewnątrz. Wszystkie kolumny są z marmuru, zachowano oryginalne boazerie, na dachu urządzono taras, skąd rozciąga się piękny widok na miasto a dawny skarbiec przerobiono na ekskluzywne spa (800 m2 powierzchni).

Sam hotel składa się ze 146 pokoi o wysokim standardzie, z wysokimi sufitami i klasycznym wystrojem oszczędnym w formie. Do dyspozycji gości jest restauracja na 120 osób oraz sala balowa, która może pomieścić 125 par.

Przykładowe ceny pobytu: w terminie od 1-3 maja za pokój dla dwóch osób trzeba zapłacić od 245 do 450 Euro.

http://www.hotelderome.com/

EM

  • Wt., 24-04-2012 kazek
    z dolnego slaska mam blisko ale juz wybralem JURATE
    Odpowiedz Zgłoś