Pomysł na Majówkę: z wizytą u Francisa Forda Coppoli

4 Komentarze
15 Zdjęć
Środa, 07-03-2012

Reżyser konsekwentnie rozbudowuje hotelarskie imperium. Palazzo Margherita to już jego szósta inwestycja w tej branży, ale pierwsza w Europie. Tym razem szczególnie znacząca okazała się lokalizacja. Nowy hotel mieści się na południu Włoch, w niewielkim miasteczku Bernalda. Właśnie tutaj urodził się dziadek Coppoli, Agostino

Willa pochodząca z XIX wieku została gruntownie odnowiona i wyremontowana. Renowacją wnętrza zajął się Jacques Grange. Jego dziełem są m.in. ręcznie malowane freski na suficie nawiązujące do epoki baroku. Francuski projektant zaaranżował też wszystkie pomieszczenia dla gości. Przy urządzaniu jednego z apartamentów, główną inspiracją była Sofia Coppola, córka reżysera. Pokój został nazwany jej imieniem i ma odzwierciedlać jej osobowość. Są też wnętrza, które powstały z myślą o innych członkach rodziny.

Hotel jest bardzo kameralny. Wydaje się być doskonałym miejscem na idylliczne wakacje, nie tylko dla miłośników talentu Coppoli, ale przede wszystkim dla osób, które cenią komfort, intymność i luksusowe, eleganckie przestrzenie.

Dostępnych jest tylko dziewięć pokoi i apartamentów. Każdy z nich utrzymany w innym stylu: pojawiają się nawiązania do sztuki orientu, epoki rococo, modernizmu, art deco. W salonie znajduje się prywatna sala projekcyjna wyposażona w kolekcję ponad 300 włoskich filmów, pochodzących z prywatnej kolekcji reżysera. Do dyspozycji gości są też urokliwe ogrody oraz basen. Jedną z wyjątkowych atrakcji jest menu restauracji oraz hotelowa kuchnia otwarta dla wszystkich. Można wspólnie z szefem kuchni przygotować w niej regionalne potrawy.

Koszt pobytu dla dwóch osób w najskromniejszym apartamencie, w terminie 28.04-05.05 wyniesie około 2.800 euro (11,760zł).

http://www.palazzomargherita.com

EM

 • Śr., 07-03-2012 http://www.fashionable.com.pl/
  Imponujące wnętrza, za drogie żeby tam pojechać, za to bezpłatnie można się zainspirować:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-03-2012 muka
  pomarzyc dobra rzecz
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-03-2012 Gość
  Nie cierpię takich wnętrz..próbowałam się do nich przekonać i nie mogę, wybrałam kiedyś hotel o podobnym wystroju to myślałam, że dostane na głowe tak mnie to wszystko odpychało.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-03-2012 Gość
  Cudne wnętrza, ale kogo na to stać? tylko tych co kradną
  Odpowiedz Zgłoś