Portrety Diany i księcia Karola wystawione na aukcję

3 Komentarze
2 Zdjęcia
Niedziela, 23-01-2011

Portrety Diany i księcia Karola wystawione na aukcję

Andy Warhol, słynny twórca pop artu, znany z uwieczniania wielkich postaci jego czasów między innymi Mao Zedonga i Marilyn Monroe, znowu poszedł pod młotek. Tym razem kolekcjonerzy mogli wylicytować dwa portrety przedstawiające księcia Karola i jego byłą żonę Dianę.

Wykonane zostały w 1981, czyli w roku ślubu książęcej pary i od razu trafiły do prywatnego kolekcjonera. Aż do dzisiaj nie były wystawiane na publicznej aukcji. Książę Karol został przedstawiony w wojskowym uroczystym stroju na błękitnym tle, a Diana na różowym polu komponującym się z kolorem balowej sukienki. Komplet trafił na rynek za dwa miliony funtów i pewnie zostanie sprzedany za dużo wyższą kwotę, bo, jak twierdzą eksperci, Warhol to pewna inwestycja, która zawsze się opłaci. 

Portrety Diany i księcia Karola wystawione na aukcję

MB

 • Niedz., 23-01-2011 D.K.
  Dobrze, że Andy namalował ich na oddzielnych płótnach. Prorok?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 23-01-2011 gość
  bo portrety zazwyczaj przedstawiają jedną
  D.K. (Niedziela, 23-01-2011) napisał:  Dobrze, że Andy namalował ich na oddzielnych płótnach. Prorok?


  bo to portrety? o.O
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-01-2011 gość
  no i jak dzięki kolesiostwu i wspólnemu ćpaniu można zostać mistrzem malarstwa - przecież te "dzieła" to kicz w czystej formie - tak ja wiem - jest kicz i KICZ - ale to jest tylko kicz - ja bym za to 100 zł nie dał ale pewnie sprzeda się za parę milionów - bo jedni drugim wmawiają, że to "wielka sztuka jest" - bez jaj - Warhol parę fajnych obrazków popełnił ale te są do bani
  Odpowiedz Zgłoś