Projekt charytatywny: Kobiety Kina 2012

0 Komentarzy
11 Zdjęć
Sobota, 03-12-2011

12 kobiet, legend polskiego kina, wzięło udział w wyjątkowym projekcie charytatywnym, z którego dochód w całości przekazany będzie na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundacji Ewy Błaszczyk „AKogo?”

Kobiety Kina 2012 to 12 wyjątkowych kobiet sfotografowanych przez 12 fotografów, którzy uwiecznili je na 12 zdjęciach kalendarza. Każde z nich to odrębna historia, nawiązująca do wybranych ról filmowych. Na fotografiach oglądamy: Annę Dymną, Ewę Błaszczyk, Danutę Szaflarską, Małgorzatę Braunek, Grażynę Barszczewską, Magdalenę Zawadzką, Maję Komorowską, Ewę Kasprzyk, Ewę Szykulską, Annę Seniuk, Ewę Wiśniewską i Beatę Tyszkiewicz.

Na projekt składa się ekskluzywny kalendarz inspirowany ikonami polskiego filmu, wystawa fotografii oraz cykl ciekawych wywiadów z aktorkami. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na siłę kobiecej natury, współczesny kanon dojrzałego piękna, a także – poprzez fotograficzne nawiązania do rozmaitych ról filmowych – przypomnieć o latach świetności polskiego kina.

„Myślę, że jest to pewna powinność, która wynika z naszego zawodu. Ta powinność to zrobienie czegoś dobrego dla innych. Nawet, jeśli jest to kropla w morzu potrzeb. Najpiękniejszym słowem po słowie kochać jest słowo pomagać” – tak jedna z bohaterek projektu, Grażyna Barszczewska wyjaśniała dlaczego zdecydowała się wesprzeć charytatywny Filmowy Kalendarz.

Organizatorem projektu Kobiety Kina 2012 jest Apsters Event.

AW