Przewodnik konesera: melon Yubari

9 Komentarzy
12 Zdjęć
Piątek, 09-11-2012

Yubari to odmiana melona hodowana w Japonii. Rośnie ona na glebach bogatych w popiół wulkaniczny na wyspie Hokkaido. Uważane są za najsłodsze na świecie. Nazwa Yubari jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Owoców nie można uprawiać nigdzie indziej na świecie.

Po zerwaniu dojrzewają w zaledwie kilka dni. Należy je przechowywać w temperaturze pokojowej. Wyglądają jak zwykłe melony: na zewnątrz mają gładką, zieloną skórkę, a w środku soczyście pomarańczowy miąższ. Nie są jednak zupełnie standardowe, o czym świadczą chociażby ich ceny. Za jeden owoc trzeba zazwyczaj zapłacić nawet do 150 - 200 dolarów. W maju tego roku, na aukcji w mieście Yubari, dwie sztuki  o wadze 4 kg sprzedano za 8 tys. funtów.

To jednak nie najwyższa cena, za jaką kupiono Yubari. W 2008 roku za melony zapłącono dwa razy tyle czyli 18 tys. funtów.

Aby zjeść melona Yubari, trzeba przeciąć go na pół i usunąć nasiona ze środka oraz błony. Owoc należy owinąć folią  a potem włożyć do lodówki na ok. 2 godziny, żeby się schłodził.

EM

  • Pt., 09-11-2012 Gość
    Owoce w Japonii w ogóle są bardzo drogie.
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 09-11-2012 niuniek
    smak do zapamiętania na długie lata (za takie pieniądze). Ale pewnie pyszny.
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 09-11-2012 Gość
    dwie sztuki o wadze 4 kg sprzedano za 8 tys. funtów.
    . W 2008 roku za melony zapłącono dwa razy tyle czyli 18 tys. funtów.

    Po pierwsze zapłacono a nie zapłącono. Po drugie dwa razy więcej od 8 to jest 16 a nie 18!
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 09-11-2012 dexter
    Tylko u nas kilogram bananów jest tańszy od kilograma jabłek ???
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 09-11-2012 Gość
    Nieprawda, np. w Meksyku banany są zawsze tańsze od jabłek :-)

    dexter (Pt., 09-11-2012) napisał:

    Tylko u nas kilogram bananów jest tańszy od kilograma jabłek ???

    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 09-11-2012 ewa
    zjem i wychodzi z tego gowno ktore spada rowno nasze polskie dynie też są pyszne
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 09-11-2012 Gość
    Gość (Pt., 09-11-2012) napisał:

    dwie sztuki o wadze 4 kg sprzedano za 8 tys. funtów.

    . W 2008 roku za melony zapłącono dwa razy tyle czyli 18 tys. funtów.



    Po pierwsze zapłacono a nie zapłącono. Po drugie dwa razy więcej od 8 to jest 16 a nie 18!

    dzisiaj w makro za melona zapłaciłam 9 złotych
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 09-11-2012 Gość
    Gość (Pt., 09-11-2012) napisał:

    dwie sztuki o wadze 4 kg sprzedano za 8 tys. funtów.

    . W 2008 roku za melony zapłącono dwa razy tyle czyli 18 tys. funtów.



    Po pierwsze zapłacono a nie zapłącono. Po drugie dwa razy więcej od 8 to jest 16 a nie 18!

    znalazł się matematyk
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 10-11-2012 optymista
    Jest tyle rzecz na które mnie stać.
    Odpowiedz Zgłoś