Puchar Dom Pérignon Oenotheque Bol Sein

10 Komentarzy
2 Zdjęcia
Wtorek, 28-10-2008

Puchar Dom Pérignon Oenotheque Bol Sein

Po ponad 220 latach od wytworzenia w królewskiej manufakturze we Francji oryginalnego pucharu Bol Sein znany kreator mody Karl Lagerfeld przy współpracy z Dom Pérignon zaprojektował jego współczesną wersję.

Źródłem inspiracji dla artysty był puchar Marii Antoniny z 1787 roku eksponowany obecnie w paryskim Grand Palais. To jedyny ocalały egzemplarz spośród czterech identycznych porcelanowych dzieł sztuki z Sevres. Legenda mówi, że misa tego pucharu została odlana na wzór piersi Marii Antoniny.

Współczesna wersja wykonana została z najwyższej jakości białej porcelany, a misa stanowi tym razem odlew piersi modelki Claudii Schiffer. Rolę filarów pełnią cztery odlewy butelek ekskluzywnego szampana Dom Pérignon. Całość ozdobiona została srebrno-czarnymi znakami firmowymi oraz podpisami projektanta Karla Lagerfelda oraz modelki Claudii Schiffer.

Puchar oferowany jest w eleganckim zestawie z ekskluzywnym Dom Pérignon Oenotheque 1995 w gustownym czarnym pudełku. Limitowana seria obejmuje jedynie tysiąc takich zetsawów, z czego każdy posiada numer seryjny oraz sygnaturę „Ancienne Manufacture Royale”.

Cena zestawu: 2 500 euro, czyli około 9 550 zł

Puchar Dom Pérignon Oenotheque Bol Sein

AWP

 • Wt., 28-10-2008 mmmm
  ................................................
  no extra!!!!!!!!!!!!!!!!! hehehe
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-10-2008 gość
  to to jest największy szmelc jaki widziałem na tej stronie!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-10-2008 mmm
  co to jest to jakaś pomyłka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-10-2008 gość
  pic z cudzego cycka? ..no dobra odlew ale i tak to niesmaczne i jakos nie pasuje do tak wytwornego szampana ..niestety Lagerfeld sie nie popisał wymyślił kicz - szkoda bo ładna ta biala porcelana i srebro, mogloby powstac cos naprawde eleganckiego i pięknego za co warto słono zapłacic ...
  niech szuka frajerow co mu to kupia albo erotomanow , moze Hugh Hefner? zamiast silikonu porcelana i nowe doznania...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-10-2008 gość
  LUX LUX!!!
  Dla idiotów!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-10-2008 gość
  gość (Wtorek, 28-10-2008) napisał:  pic z cudzego cycka? ..no dobra odlew ale i tak to niesmaczne i jakos nie pasuje do tak wytwornego szampana ..niestety Lagerfeld sie nie popisał wymyślił kicz - szkoda bo ładna ta biala porcelana i srebro, mogloby powstac cos naprawde eleganckiego i pięknego za co warto słono zapłacic ...niech szuka frajerow co mu to kupia albo erotomanow , moze Hugh Hefner? zamiast silikonu porcelana i nowe doznania...  Kicz, jak ten Marii Antoniny? ;-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-10-2008 gość
  Autor pisze, że pierś jest na czterech odlewach butelek szampana , a ja doliczyłam się tylko trzech! Moja matematyka szwankuje??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-10-2008 gość
  Troszeczkę przereklamowane -zwłaszcza ta pierś ,w barku mam kieliszki do szampana ale innej wielkości piersi Mrysi Antosi
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  wygląda jak ze sklepu "wszystko za 5 złotych" ..nie obrażając sklepu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 klamerka
  Karl sie nie popisał... mniej zniesmaczona byłabym gdyby sutek niebył różowy... swoja droga ten "odlew" jest tak idealny ze az wydaje mi sie ze nieprawdziwy...
  Odpowiedz Zgłoś