"Świat według Karla" niebawem w księgarniach

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 26-08-2013

Ten tytuł należy zapisać w notatniku. W przyszłym miesiącu na półki księgarń trafi książka "The World According To Karl", czyli "Świat według Karla", która jest zbiorem myśli sławnego projektanta. Jej autorzy, Jean-Christophe Napias, Patrick Mauriés i Sandrine Gulbenkian, zadbali o to, by była ona pełna ironii, zupełnie jak opinie, jakimi Karl Lagerfeld dzieli się, mówiąc o współczesnych celebrytkach.

Książka, składająca się ze 160 stron treści, wzbogaconej około 50 ilustracjami Charlesa Ameline'a, do sprzedaży trafi 17 września. Z pewnością przypomni ona, co Karl Lagerfeld myśli o Adele, Michelle Obamie i Pippie Middleton. A przypomnijmy, że miewa o nich nie najlepsze zdanie. Piosenkarce zarzucił nadwagę, pierwszą damę skrytykował za grzywkę, a siostrę księżnej za niezbyt urodziwą twarz.

Myśli Lagerfelda autorzy książki zebrali bez konsultacji z nim. Skupili się na wywiadach, jakich projektant udzielił przez dziesięciolecia. Sarkastyczne wypowiedzi podzielili tematycznie, nie pomijając także tego, co Karl myśli o samym sobie. Publikacja, która - jak poinformował jakiś czas temu magazyn "WWD" - przez projektanta oceniona została pozytywnie, będzie oryginalnym prezentem urodzinowym dla "papieża świata mody".

Przypomnijmy też, że niebawem premierę będzie miał film dokumentalny poświęcony Lagerfeldowi. Dokument "Mode als Religion" powstał po 16 miesiącach pracy Martiny Neuen, dziennikarki telewizji VOX, która przyglądała się zarówno pracy projektanta, jak i jego życiu prywatnemu. Więcej pisaliśmy o tym TU

MM

Książka do sprzedaży trafi 17 września