Rady na majówkę: 7 niezawodnych sposobów na relaks

2 Komentarze
10 Zdjęć
Wtorek, 01-05-2012

Jeżeli masz wrażenie, że twoje życie to bieg od jednego obowiązku do drugiego, że nie starcza ci wiecznie na wszystko czasu i że twoja lista zadań jest męcząco długa - zwolnij. Widzisz czasem ludzi bez pośpiechu udających się na lunch, odbierających dzieci ze szkoły, spacerujących po parku i zastanawiasz się jak to możliwe? Możliwe. Sprawdź sam.

Zrób sobie jeden dzień totalnego spowolnienia. Potraktuj to jak test.

Zwolnij. Fizycznie i psychicznie. Przestań biegać od jednego zadania do drugiego, nie patrz nieustannie na zegarek i nie spiesz się jadąc samochodem.  Zmień nastawienie tego dnia. Wymagaj od siebie mniej, nie oczekuj wiele, spokojnie złap naturalny rytm i bądź obecny tu i teraz. W skrócie: „Uśmiechnij się, oddychaj i idź powoli”.

A oto 7 sposobów na SPOWOLNIENIE (opracowane przez Ciara Conlon, Personal Productivity Coach, inspirowane między innymi Zenhabits.net):
1. Oddychaj. Weź kilka głębokich oddechów i połącz się ze sobą

2. Praktykuj uważność (mindfulness) przez cały dzień. Kiedykolwiek tylko przypomni ci się, zatrzymaj się i sprowadź umysł do tu i teraz. Przeszłość już nie istnieje, przyszłość jest nieznana, jedyne co mamy to teraźniejszość. Nieobecność w teraźniejszości to największy wróg spokoju. Bądź obecny w tym co robisz.

3. Medytuj regularnie. Medytacje pomagają zwolnić i uspokajają rozbiegany umysł.

4. Miej codziennie kontakt z naturą. Choćby miał to być dziesięciominutowy spacer przez park lub chwila w ogrodzie przy domu.

5. Ustal harmonogram pracy i przypominaj sobie, że tylko tyle możesz zrobić. Nie narzucaj sobie tempa, którego nie da się utrzymać.

6. Uświadom sobie jak się traktujesz i co do siebie mówisz w myślach. Czy jesteś dla siebie bardzo wymagający? Może za bardzo? Odpuść sobie czasem. Stań się bardziej pobłażliwy.

7. Spędzaj czas z ludźmi których kochasz. Zawsze znajdź go dla swoich bliskich. To zawsze pojawia się na pierwszym miejscu na liście „czego najbardziej żałuję w swoim życiu” – „za mało czasu spędzałem z ludźmi których kocham”.

A teraz zacznij robić powyższe i oceń jak minął ci dzień.

AWP

  • Wt., 01-05-2012 Gość
    kolejna osoba która odkryła koło na nowo.... serio? nie wiedziałam, że tak można...
    Odpowiedz Zgłoś
  • Wt., 08-05-2012 palec
    A teraz juz wiesz
    Odpowiedz Zgłoś