Rady od najbogatszych ludzi świata

7 Komentarzy
8 Zdjęć
Środa, 30-05-2012

Nie tylko pisarzy i filozofów warto cytować. Życiowe mądrości ludzi biznesu są często więcej warte niż niejeden kurs, czy szkolenie. Robimy przegląd porad najbogatszych ludzi świata o tym, jak osiągnąć sukces.

"When you live for others' opinions, you are dead. I don't want to live thinking about how I'll be remembered." (Kiedy żyjesz dla opinii innych ludzi jesteś trupem. Nie chcę żyć zastanawiając się jak zostanę zapamiętany) - Carlos Slim Helu, meksykański magnat telekomunikacyjny, na szczycie listy najbogatszych magazyny Forbes.

"Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one." (Bądź miły dla nerdów. Możliwe, że będziesz pracował dla jednego z nich) - Bill Gates, współzałożyciel korporacji Microsoft.

„I don’t look to jump over seven-foot bars: I look around for one-foot bars that I can step over” (Nie skaczę przez przeszkody wysokie na 7 stóp: rozglądam się raczej za wysokimi na 1 stopę, nad którymi przejdę”) - Warren Buffet, amerykański przedsiębiorca, uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie.

„When something has to be done, do it! In France we are full of good ideas, but we rarely put them into practice” (Kiedy coś ma być zrobione, zrób to! My, Francuzi mamy mnóstwo dobrych pomysłów, ale nie umiemy ich wprowadzić w życie) - Bernard Arnault, francuski biznesmen, prezes największej grupy skupiającej marki luksusowe LVMH, stały bywalec listy najbogatszych Forbesa.

“When you innovate, you’ve got to be prepared for everyone telling you you’re nuts” (Kiedy wprowadzasz innowacje, musisz być przygotowany na to, że wszyscy będą cię nazywali szaleńcem) - Larry Ellison, założyciel i prezes firmy Oracle produkującej oprogramowanie do obsługi baz danych.

„You know you are on the road to success if you would do your job and not be paid for it” (Wiesz, że jesteś na drodze do sukcesu, jeżeli robisz swoją robotę i nie płacą ci za to) - Oprah Winfrey, autorka i prezenterka telewizyjnego show uznanego za jeden z najbardziej liczących się programów telewizyjnych USA.

„I think big, and I am not afraid to take risks” (Myślę o wielkich rzeczach i nie boję się podejmować ryzyka) - Eike Batista, brazylijski przedsiębiorca z branży wydobywczej.

„I think that our fundamental belief is that for us growth is a way of life and we have to grow at all times” (Myślę, że nasze fundamentalne przekonanie to fakt, że dla nas wzrost to sposób na życie i musimy wzrastać przez cały czas) - Mukesh Ambani, indyjski przedsiębiorca.

AWP

 • Śr., 30-05-2012 Gość
  swietne rady, sadze ze jak przecietny polak wprowadzi je w zycie podczas pracy na zmywaku lub scierce i bedzie mu duzo latwiej osiagnac sukces
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-05-2012 Gość
  Nie każdemu Bozia dała klucz do windy !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-05-2012 Krajrad
  Słuchaj rad, będziesz też miał wielki łeb na cherlawej szyjce.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-05-2012 hahaha
  aahha to menele akurat są na takiej drodze

  Wiesz, że jesteś na drodze do sukcesu, jeżeli robisz swoją robotę i nie płacą ci za to
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-05-2012 Gość
  mysle, ze powinno byc - gdybys wykonywal swoja prace nawet za darmo (w domysle twoja praca to pasja )
  Kasia (Śr., 30-05-2012) napisał:

  KTO TO TŁUMACZYŁ?!!! "if you would do your job and not be paid for it"....

  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-05-2012 Marabut
  Bardzo dobre------
  Gość (Sr, 30.05.2012 ) napisał:

  swietne rady, sadze ze jak przecietny polak wprowadzi je w zycie podczas pracy na zmywaku lub scierce i bedzie mu duzo latwiej osiagnac sukces

  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-05-2012 gosc
  Bogaci nie pracuja ciezko...tylko madrze..bo sie nie boja ryzka i chce im sie....czego zycze tym wszytskim ze zmywaka...jest zycie inne.....nie boj sie...wiecej odwagi!!!
  Odpowiedz Zgłoś