Raz na wodzie, raz pod wodą, czyli zegarki do nurkowania

1 Komentarz
0 Zdjęć
Niedziela, 27-05-2012

Od kiedy nurkowanie stało się bardziej przystępne dla zwykłych śmiertelników, znacząco wzrosła ilość i rozpiętość cenowa akcesoriów. O tym jak bardzo ważna jest kontrola czasu spędzanego pod wodą śmiałkowie dowiadują się podczas pierwszych szkoleń – od jego precyzyjnego pomiaru może zależeć nawet ich życie. Warto dodać, że w takich sytuacjach zwykły, wodoszczelny zegarek może nie wystarczyć. Co zamiast tego? Oto kilka propozycji:Victorinox Dive Master 500 (Ceny: 3 200 zł wersja kwarcowa, 5 100 zł z naciągiem automatycznym)
Zegarek inspirowany sprzętem Szwajcarskiej Armii, jednak niezależnie od designu - jednokierunkowy bezel z 20-minutowym wskaźnikiem, dobrze widoczny minutnik i cyfry to podstawa. Jest wstrząsoodporny oraz wodoszczelny do 500 metrów (50 ATM), sprawdzi się więc nie tylko pod wodą, ale także w miejskiej dżungli.
http://www.victorinox.com.pl/Certina DS Action Diver Automatic (Cena: 2 700 zł)
Ten zegarek powstał w Szwajcarii z zachowaniem najbardziej rygorystycznych norm ISO 6425 przeznaczonych dla profesjonalnego sprzętu do nurkowania – jest w stanie wytrzymać zanurzenie na głębokości 200 metrów. Przypuszczalnie nie będzie Wam dane sprawdzić to, ale nawet weekendowy nurek powinien być przygotowany na wszystko!
www.certina.comLocman Mare Chronograph (Cena: 3 880 zł)
Od 2007 ambasadorem marki Locman jest Karol Jabłoński - pierwszy polski sternik w prestiżowych regatach America's Cup. Sam zegarek to kwintesencja włoskiego stylu, wykonano go z trwałego, ale lekkiego włókna węglowego i połączono z paskiem typu condura. Szkoda, że jest wodoszczelny „tylko” do 100 metrów.
www.locman.itCasio Protrek SGW-100-1V (Cena: 350 zł)
Wiele uniwersalnych funkcji, które przydają się także na lądzie, zbliża ten zegarek do profesjonalnych komputerów dla nurków. Oprócz podświetlenia EL Backlight (równomierne podświetlenie tarczy zegarka), zegarek użyczy także cyfrowy kompas (wbudowany sensor, który na podstawie pola magnetycznego ziemi wskazuje kierunki geograficzne), termometr (wbudowany sensor mierzący temperaturę powietrza), zwiększona odporność na niskie temperatury (gwarantowane działanie przy temperaturze -10°C), automatyczny kalendarz 5 alarmów, funkcja drzemki, stoper i timer. Wytrzyma do 200 metrów pod wodą.
www.casio-polska.plMares Nemo Excel (Cena: 2 000 zł)
To nie tylko zegarek, ale przede wszystkim wszechstronny komputer nurkowy. Wyposażono go w 4 funkcje nurkowe: Air, Nitrox, Free-dive i Bottom time. Można go nosić na suchym skafandrze lub piance, a maksymalna głębokość dla niego to 150 metrów.
http://www.mares.com

AG