Rodzice kontra Victoria's Secret

1 Komentarz
5 Zdjęć
Sobota, 30-03-2013

Marka walczy o młodszych klientów, rodzice protestują. Kolekcja Bright Young Things marki Victoria's Secret wywołała lawinę protestów. Rodzice wystosowali do firmy pełne oburzenia listy. Nie podobają się im m.in. prześwitujące tkaniny, koronki, a przede wszystkim sugestywne napisy typu „Call Me” czy „Wild”.

Kolekcja powstała w ramach linii Pink, sądząc choćby po cukierkowych kolorach, skierowanej do dziewcząt 15- i 16-letnich, chcących poczuć się nieco doroślej. Rodzice chcieliby jednak wycofania kolekcji. Jak twierdzą, przyspiesza ona dojrzewanie dziewczynek, a konkretniej – ich wiek inicjacji seksualnej.

Jeden z protestujących rodziców obawia się, że dziewczynki będą uzależniać od wyboru bielizny poczucie własnej wartości. Twierdzi też, że kolekcja jest wyraźnym komunikatem, iż kobiety wciąż postrzegane są jedynie jako obiekty seksualne.

W odpowiedzi na protesty rodziców i w zaprzeczeniu do tego, co przedstawiciel marki twierdził przedtem, właściciele Victoria's Secret podali, iż linia Pink wcale nie jest skierowana do nastolatek, a do kobiet w wieku studenckim.

- Jak dziewczyna ma 15 czy 16 lat to kim chce być? Kimś starszym, kto chce wyglądać jak fajna dziewczyna z college'u, i  to jest część magii, jaką tworzymy w linii Pink – mówił wcześniej Stuart Burgdoerfer z Victoria's Secret.

Rodzice nie walczyli jednak na marne – kolekcja zniknęła ze strony internetowej marki, a krążący po sieci link przekierowuje do strony głównej witryny

MM

Rodzice kontra Victoria's Secret

Rodzice zażądali wycofania kolekcji ze sklepów

  • Rodzice kontra Victoria's Secret
  • Rodzice kontra Victoria's Secret
  • Rodzice kontra Victoria's Secret
  • Rodzice kontra Victoria's Secret
  • Rodzice kontra Victoria's Secret
  • Sob., 30-03-2013 Proszę
    Ludzie chodź trochę starajmy się naprawić ten świat. Nie dołuje was to, że tyle nastolatek już potraciło cnoty? Pilnujmy nasze dzieci, przekonujmy. Z prerspektywy czasu wiem, że znalezienie dziewczyny która się nie puściła graniczy z cudem !
    Odpowiedz Zgłoś