Shotovka – czyli jak serwować i pić najmodniejsze shoty (wideo)

26 Komentarzy
12 Zdjęć
Piątek, 04-05-2012

Nowość, która zainteresuje koneserów shotów – specjalne tacki, na których serwuje się wymyślne mieszanki alkoholi na jeden raz. SHOTOVKA™ to poręczna tacka, podstawka, podkładka…  Ułatwia serwis, zwraca na siebie uwagę, a do tego świetnie się nosi.

Z niej się „strzela” w pubach, klubach i innych przyjemnych miejscach. Historia shotów sięga czasów dzikiego zachodu, rewolwerów,  kurzu dróg i skrzypiących saloonowych drzwiczek. Pito wtedy jednym haustem „szybką whiskey” i energicznie uderzano o blat baru. Napitek podawany w szklance z grubym dnem stawiał na nogi hałasem wystrzelonym wprost jak z rewolweru, stąd ten popularny sposób picia zyskał nazwę „shootersa” – strzelca, rewolwerowca.
Tradycja ta przetrwała do dziś i ma się świetnie. „Strzelamy” coraz bardziej wymyślne rodzaje shotów, to element każdego wieczoru w barze. Picie shootersów było i jest trendy, rozwija się na wiele możliwości, od wypijania prostych alkoholi, komponowania warstwowych shotów, następnie płonących, a teraz nawet tzw. jelly shots – najpopularniejszych ostatnio shotów molekularnych w formie alkoholowej galaretki.

SHOTOVKA pozwala szybko podać shoty w efektowny sposób. Będzie hit?

AWP

 • Pt., 27-04-2012 PaleFaje
  Gość (Czw., 26-04-2012) napisał:

  Gość (Śr., 25-04-2012) napisał:

  a ten przedostatni to sambuca. Pije sie go w specyficzny sposob. Poniewaz on plonie. Z tego co pamietam to sie ogien przez slome wciaga do buzi. I do kielisza dym puszcza. Jakos tak. Juz dokladnie nie pamietam

  Przecież słomka się stopi a dym w tym wypadku chyba z tej słomki:P


  Są też rurki stalowe i szklane...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 27-04-2012 Gość
  [/author]
  Są też rurki stalowe i szklane...[/author]
  Nie wciąga się ognia, płonącą sambucę się przelewa, nakrywa koniakówką i przez słomkę wciąga się zgromadzone opary a potem wypija alkohol. Można dodać do niej ziarenka kawy albo cynamon. Fajne, smaczne i efektowne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 27-04-2012 chixi
  i sambuca jest przezroczysta..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 27-04-2012 Klocia
  fajnie wyglądają te tacki, nie lubie plastiku, ale moze drewno fajnie by wygladalo
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 13-05-2012 Gość
  http://queenolga.blogspot.com/

  Wchodźcie, obserwujcie, komentujcie, czytajcie, czujcie się jak u siebie ! :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 19-05-2012 Gość
  http://queenolga.blogspot.com/
  WEJDŹ I ZOBACZ CO SIĘ NOSI!
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3