Sopot Match Racing

2 Komentarze
2 Zdjęcia
Wtorek, 03-08-2010

Sopot Match Racing

Sopot Match Racing to zawody rozgrywane w najbardziej widowiskowej żeglarskiej formule - match racingu.

To odbywające się w dniach 12-15 sierpnia w Sopocie wydarzenie sportowe organizowane jest co roku już od siedmiu lat. W Sopocie pojawią się sternicy z czołówki światowego rankingu ISAF. W zawodach, po raz pierwszy w siedmioletniej historii regat, weźmie także udział Karol Jabłoński - najbardziej utytułowany żeglarz polskiego jachtingu, uczestnik regat America's Cup i Louis Vuitton Trophy.

Dziennie odbędzie się około czterdziestu 20-minutowych wyścigów, rozegranych na dystansie zbliżonym do połowy długości sopockiego mola.

Rywalizację zawodników obserwować będzie można zarówno bezpośrednio z wody, z jednostek pływających wokół areny regat, jak i z lądu - z trybuny zlokalizowanej na końcu mola lub z dwóch lokali usytuowanych na początku mola. Aby ułatwić widzom śledzenie wydarzeń na wodzie i aktualną pozycję jachtów uruchomiony zostanie system trackingu wyścigów w oparciu o technologię GPS.

Szefową międzynarodowej ekipy sędziów będzie Norweżka Marianne Orvin Middelthon, przewodnicząca Komisji Match Racingu w Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF, uczestniczka trzech edycji regat America’s Cup, wokółziemskich regat Volvo Ocean Race i trzech edycji Igrzysk Olimpijskich.

Sopot Match Racing

AT