Super domy: gotycka wieża

1 Komentarz
15 Zdjęć
Środa, 02-01-2013

Niedawno pisaliśmy o tym, że jednym z trendów we współczesnej architekturze jest łączenie starego z nowym. Do istniejących już obiektów, często z historycznym rodowodem, dobudowuje się nowoczesne przestrzenie.

Kolejnym przykładem popularności takich rozwiązań jest dom w Londynie, który powstał przez włączenie do zabytkowej wieży ciśnień, szklanej części mieszkalnej w postaci pawilonu.

Wieża pochodzi z 1877 roku. Była ona częścią szpitala. W 2008 roku nieruchomość kupiono za niecałe 400 tys. funtów i rozpoczęto jej adaptację do nowej funkcji. Poszczególne poziomy łączą ze sobą schody i winda.

EM

  • Śr., 02-01-2013 2013
    Wg mnie to dobry sposób na zagospodarowanie otoczenia. Na tym zdjęciu pasuje to bardzo, niestety, w niektórych miejscach nowoczesny apartament przy zabytkowym budynku wygląda raczej kiczowato (np. na warszawskim mokotowie), ale to zależy od miejsca, stylu architektonicznego zabudowy itp. itd. ale pomysł, jeśli zostanie mądrze wykorzystany to okaże się nowym trendem. Sama bym tam zamieszkała, czułoby się tego ducha dawnych lat :)
    Odpowiedz Zgłoś