Sweterki przyczyną buntu rodziców

17 Komentarzy
16 Zdjęć
Wtorek, 04-12-2012

Ostatnio pisaliśmy o wysokich kosztach utrzymania dzieci. W Nowym Jorku zapewnienie wsparcia finansowego latorośli do 25. roku życia może kosztować nawet do 2 mln dolarów! '

Nikt nigdy nie oczekiwał, że wychowanie pociech będzie bezpłatne, ale ceny niektórych usług czy produktów potrafią naprawdę porazić, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie koszty automatycznie idą do góry. Wraz z dynamicznym rozwojem rynku dóbr luksusowych, który mimo kryzysu ma się bardzo dobrze, poszerza się też oferta sektora dla najmłodszych. Ekskluzywne marki odzieżowe razem z kolekcjami dla dorosłych, przygotowują równolegle linie dziecięce. Ich ceny są tylko trochę niższe od regularnych rozmiarów dla rodziców.

Ostatnio kij w mrowisko wbiła amerykańska firma J. Crew zajmująca się produkcją odzieży. Marka wypuściła na rynek kolekcję kaszmirowych ubrań dla małych dzieci (m.in. getry, czapki, szaliki, sweterki). Sweterek z włoskiej wełny kosztuje średnio ok. 600 - 500 zł. Internet zawrzał od negatywnych komentarzy. Rodzicom puściły nerwy. Nazwali ofertę firmy głupią i bezmyślną. - Po co wydawać tyle pieniędzy na rzecz, z której dziecko zaraz wyrośnie? - pytali. Znaleźli się też obrońcy, którzy twierdzili, że nie ma nic złego w wydawaniu takich pieniędzy na dzieci, a kaszmirowe rzeczy nigdy nie wychodzą z mody.

Kaszmirowa kolekcja J.Crew jest faktycznie gustowna i ładna, jednak gdyby chcieć odziać dziecko od stóp do głów (sweter, getry, czapka, rękawiczki), musielibyśmy wydać ok. 1300 zł.

Pytanie: czy maluch faktycznie doceni nasze modowe zabiegi i będzie czuł się lepiej w takich ubrankach, czy może równie dobrze zniesie towarzystwo bawełnianego podkoszulka i rajtuz. A może przy odpowiednim budżecie sweterek za 600 zł jest tym samym czy dla przeciętnej rodziny taki za 60 zł?

EM

 • Wt., 04-12-2012 Gość
  te ciuchy są brzydkie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 04-12-2012 Gość
  nie rozumiem oburzenia.

  jesli ich nie stac naubrania tej firmy, to niech kupuja tansze, poliestrowe, mniej znanych firm.

  jak ich nie bedzie stac na nowego mercedesa, to tez beda sie oburzac zamiast kupic tansza marke?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 04-12-2012 Semifredo
  też tak myśle, ja bym nie wydała 500 zł na sweterek dla dziecka bo uważam , że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto ale znajdą się osoby , które to kupią. Nie ma się co oburzać, że ktoś ma inny pogląd niż nas własny
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 04-12-2012 acidburn
  W sumie jak kogoś stać to niech kupuje, mnie nie stać a nawet jeśli byłoby mnie stać to i tak bym nie kupił bo brzydkie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 Gość
  Kazdy kupuje na co go stac.Ubranka spoko a bogaci rodzice lubia kupowac drogie ubrania dla samego faktu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 gosc
  moja kuzynka by kupila!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 Gość
  na ruskim rynku(bazarze) można kupić ładniejsze i tańsze ..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 Gość
  Jakoś też nie rozumiem tego oburzenia. Mi by było szkoda wydać tyle kasy na coś z czego dziecko szybko wyrośnie ale jeśli ktoś ma na to ochotę to co za problem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 Iska
  Mnie nic nie oburza..no moze rodzice, ktorzy daja sie naciagac ha ha ha !!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 Gość
  [Nie sa brzydkie, ale stanowczo za drogie !!! I pytam po co to komu, ano po to, zeby idioci kupowali..author="Gość" date="Wt., 04-12-2012"]te ciuchy są brzydkie![/author]
  Odpowiedz Zgłoś
1 2