Świadoma moda z Filipin

0 Komentarzy
34 Zdjęcia
Niedziela, 14-10-2012

Oliver Tolentino to nazwisko, które coraz częściej pojawia się w kontekście najważniejszych czerwonych dywanów. Ceremonia wręczania Oscarów, Złote Globy, Emmy, Grammy, Festiwal w Cannes – Tolentino doskonale zna te imprezy, bo regularnie ubiera na nie swoje powszechnie znane klientki. 

W czym tkwi sukces marki, która – choć na amerykańskim rynku jest zaledwie od trzech lat – zaczyna poważnie konkurować z wielkimi domami domy? W dość ciekawym połączeniu hollywoodzkiego glamour z elementami estetyki Filipin, z których pochodzi projektant. Kolor, wzór i detal zwracają uwagę i wyróżniają się na tle czerwono-dywanowej mody. Niekwestionowaną siłą tych projektów jest również ich strona ekologiczna. 

Oliver Tolentino poza efektownym krawiectwem przyciąga bowiem również ekologiczną odpowiedzialnością. Projektant znany jest ze stosowania naturalnych tkanin ekologicznych pochodzących z Filipin i czynnie wspiera rozwój etycznej mody. Tolentino stawia na rodzime tkaniny wytwarzane z włókien roślinnych (między innymi ananasa, juty, liści lilii wodnych) i ściśle współpracuje z filipińskimi producentami materiałów. 

Masową popularność przyniósł marce udział Filipińczyka w popularnym programie „America’s Next Top Model” i specjalnie na potrzeby serii przygotowana kolekcja 14 kreacji. 

Choć Oliver Tolentino najbardziej znany jest ze spektakularnych sukni na wielkie uroczystości, w ofercie marki znajduje się również linia ready to wear oraz kolekcja ślubna.

AW