Świat w zasięgu ręki - zegarek z Androidem

11 Komentarzy
12 Zdjęć
Sobota, 18-02-2012

Takiego zegarka nie powstydziłby się sam James Bond. SmartWatch firmy Sony burzy dotychczasowy porządek na półce z biżuterią. O ile agent 007 z garażem gadżetów to fantazja filmowych scenarzystów, o tyle urządzenie zaprezentowane przez japoński koncern to powiew świeżości i technologiczny Top.

SmartWatch to pierwszy na rynku zegarek z Androidem, który pozwala zdalnie zarządzać telefonem. To co dotychczas pozostawało w sferze marzeń stało się rzeczywistością. Nowe urządzenie sygnowane przez SONY ma multidotykowy odporny na  zarysowania ekran OLED o przekątnej 1,3 cala i pozwala połączyć się z dowolnym smartfonem za pomocą wbudowanego Bluetooth 3.0. Wyposażony w specjalną wersje Androida (Honeycomb) umożliwia dostęp do dobrodziejstw google`owskich aplikacji. Ze SmartWatch`em bez trudu odbierzemy pocztę, odczytamy SMSy, a nawet sprawdzimy wpisy na Facebook`u lub Twitterze.

Zegarek można nosić na pasku lub dzięki tylnemu klipsowi przypiąć do marynarki, kurtki czy plecaka w zależności od upodobań i stylu.  Według oficjalnych informacji SmartWatch do sprzedaży ma trafić razem z modelem smartfonu Xperia S. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za to elektroniczne „rękodzieło”  to 149 $.

MB

1 2