Teresa Rosati w Nowym Jorku, czyli kolejna mocna dawka szyfonu w świecie wielkiej mody

10 Komentarzy
16 Zdjęć
Środa, 29-02-2012

Polskie projektantki wyjeżdżają ze swoimi kolekcjami na zachodnie pokazy i prezentacje. Trend powszechnieje i podbitych stolic światowej mody przybywa. O Ewie Minge prezentującej swoje kolekcje w Paryżu było swego czasu całkiem głośno. Ostatnio Londyn oczarowała ponoć Joanna Przetakiewicz ze swoją marką La Mania. Nadszedł czas na Nowy Jork, do którego wybrała się ze swoim pokazem Teresa Rosati.

Amerykański pokaz Rosati odbył się w ramach Nolcha New York Fashion Week 2012, imprezy zrzeszającej niezależnych projektantów mody. W nowojorskim Ailey American Dance Theater Teresa Rosati zaprezentowała kolekcję pod wiele mówiącym tytułem „Her Sine”. Czerwono-dywanowe kreacje z delikatnych szyfonów oraz upstrzonych cekinami i kryształami zwiewnych tkanin projektantka serwuje w odcieniach szarości, granatu i czerni. Na finał mocny akcent w postaci nasyconego oranżu.

Trudno tu doszukiwać się znamion kreacyjnego talentu, czy innowacyjnego i autorskiego podejścia do damskiej garderoby. Trudno w tym przypadku w ogóle mówić o garderobie. Dopisujemy Teresę Rosati do szerokiego grona polskich projektantów ubierających kobiety w odświętne płachty zwiewnego jedwabiu. I z utęsknieniem czekamy na człowieka, który na Zachód zawiezie solidną, funkcjonalną i interesującą modę casual. Czyż nie takiej najbardziej poszukuje współczesna kobieta?

AW

 • Śr., 29-02-2012 Gość
  to se jeszcze poczekacie hehe! na polskich uczelniach młodych projektantów kształci się jedynie w takim kierunku nikt nawet nie wspomina o funkcjonalności
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 cathy
  coś nie bardzo pochlebny ten artykulik. no cóż, nie ta frakcja u władzy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 Gość
  ta kobieta nie ma stylu, gustu i talentu ale ma uklady- czyli to co najwazniejsze w swiecie tych obibokow -celebrytow
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 vvv
  Jezuniu a ta ciemnoskóra modelka trzyma w nocy głowę w imadle?! To chyba małogłowie- choroba genetyczna.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 gosc
  Niestety nie odniosla sukcesu !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-03-2012 Gość
  Brawo dla za odwagę!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-03-2012 Gość
  Chude anorektyczki, okropność
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-03-2012 Gość
  ona jest beznadziejna, nic tworczego, kopia balmain i kilku innych kolekcji z 2009....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-03-2012 ehhhh
  na polskich uczelniach niestety się słabo uczy, wiele jest młodych zdolnych projektantów, którzy robią fajne funckjonalen ubrania dla normalnych ludzi, ale reklamowani są Ci, którzy robią tzw unisex bądź mają już nazwisko co by szkołe można wypromować.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-03-2012 gosc
  Bez polotu, nic ciekawego ,przeszla bez echa!
  Odpowiedz Zgłoś