Tod’s ma nową projektantkę

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Niedziela, 24-02-2013

Alessandra Facchinetti może się pochwalić imponującym CV wypracowanym w niezwykle krótkim czasie. Projektantka pracowała na najbardziej prestiżowych stanowiskach dla takich gigantów jak Gucci, Valentino, Moncler, Miu Miu czy Pinko i do listy dopisuje właśnie kolejną markę z najwyższej półki – Tod’s. Producent kultowych mokasynów mianował Facchinetti dyrektor kreatywną swojej damskiej kolekcji. 

Alessandra Facchinetti karierę zaczynała od Miu Miu. Głośno zrobiło się o niej, gdy przejęła stery po Tomie Fordzie i została główną projektantką Gucci. Jedno z najbardziej pożądanych stanowisk w branży udało się Facchinetti utrzymać jedynie dwa sezony i w 2005 rozstała się ze słynną marką. Kolejny na liście pracodawców był dom mody Valentino. Ale i tu nie udało się projektantce zabawić dłużej. Po kilku słabych recenzjach i niezbyt dobrze przyjętych kolekcjach, Facchinetti rozstała się z Valentino po roku pracy.

Ostatnio (od 2011 roku) Alessandra Facchinetti zajmowała się nowatorskim projektem Uniqueness, który współtworzyła z włoską marką Pinko. Zafascynowana możliwościami jakie daje internet, poświęciła się pracom nad kolekcją istniejącą niejako poza sezonami oraz nad nowym systemem wirtualnej dystrybucji. 

Fascynacja okazała się jednak nie być na tyle silna i ważna, by związać z internetem swoją przyszłość na dłużej. Alessandra zostawiła Uniqueness i z entuzjazmem przyjęła propozycję Tod’s, wracając tym samym do tradycyjnego – i krytykowanego przy okazji projektu z Pinko - schematu projektowania, produkcji i sprzedaży. Prestiż, historia i pozycja marki robią swoje i okazały się być niepodważalnym argumentem w podejmowaniu zawodowej decyzji.

Alessandra Facchinetti nowe stanowisko obejmuje w przyszłym miesiącu. Swoją pierwszą kolekcję dla włoskiej marki zaprezentuje we wrześniu, podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Wtedy też przekonamy się czy Tod’s okaże się dla projektantki pracodawcą na dłużej czy będzie kolejnym (i krótkoterminowym) stanowiskiem dopisanym do życiorysu. 

AW

Tod’s ma nową projektantkę

Alessandra Facchinetti

  • Tod’s ma nową projektantkę
  • Tod’s ma nową projektantkę
  • Tod’s ma nową projektantkę
  • Tod’s ma nową projektantkę