Top 10: najdroższe rasy kotów

49 Komentarzy
37 Zdjęć
Środa, 27-06-2012

Laicy zapewne pomyślą, że nie ma sensu płacić bajońskich sum za kota, zwłaszcza, że fajnego można wziąć z ulicy czy schroniska i to całkiem za darmo. Tymczasem z rasami kotów jest identycznie jak z rasami psów (o tych najdroższych pisaliśmy tutaj) – między sobą znacznie różnią się wyglądem i charakterem, a o cenie w dużej mierze decyduje pochodzenie, czystość krwi i częstotliwość występowania. Jeżeli jesteście ciekawi, które zajmują czołowe miejsca w rankingu cenowym – oto one!

Ashera (Cena na świecie: 15 000 –100 000 $)
Mini spełnienie marzeń o posiadaniu lamparta w domu. Ten kot to hybryda afrykańskiego serwala, azjatyckiego lamparta i kota domowego. Zwierzę jest dość duże, stojąc na tylnych łapach mierzyć może nawet 120 cm, a jego charakter jest dość dziki. Rasa jest szalenie rzadka, więc uwaga na „podróbki”.
http://www.lifestylepets.com/Savannah (Cena na świecie: 1 500 –50 000 $)
W żyłach tego cętkowanego futrzaka płynie krew serwala i kota domowego. To także jeden z niewielu kotów, które lubią wodę i od niej nie stroni. Jest przyjacielski, lubi się bawić, a jego lojalność porównywana jest do psiej.
http://www.a1savannahs.com/Kot bengalski (Cena na świecie: 1 000 – 25 000 $)
Rasa powstała z dość skomplikowanej krzyżówki kota domowego z azjatyckim lampartem. Dopiero w 3 pokoleniu rasa nabiera delikatności domowego kota, ale aż po 4 pokoleniach taki kot może być trzymany w domu. Bengale są bardzo zwinne, ale z trudem przychodzi im adoptowanie się do zmian, również budowanie więzi z człowiekiem trwa bardzo długo.
http://www.kotbengalski.pl/Maine Coon (Cena na świecie: 2 000 – 6 000 $)
To najstarsza naturalna rasa, a legenda głosi, że powstała w wyniku krzyżówki kota domowego z szopem. Koty tej rasy są bardzo społeczne, mocno przywiązują się do człowieka. Ich waga osiąga często ponad 10 kg, a długość – powyżej 1 metra.
http://www.mcbfa.org/Kot Perski (Cena na świecie: 500 – 5 500 $)
Przez wiele lat persy były jedynymi kotami rasowymi spotykanymi w Polsce, stąd może są trochę u nas niedoceniane, na świecie s popularne, ale bardzo lubiane i cenione. Przez długie lata krzyżówek powstało aż 150 odmian barwnych. Przedstawiciele tej rasy należą do spokojnych i często niezbyt utalentowanych łowiecko.
http://www.persianbc.org/Sfinx i Peterbald (Cena na świecie: 1 200 – 5 000 $)
Dwie podobne i równie wyrafinowane rasy, obydwie bezwłose i wymagające szczególnego traktowania. Peterbald ma geny kotów syjamskich, jest smuklejszy, Sfinks jest z kolei bardziej pomarszczony. Mają umiarkowany temperament i bardzo przywiązują się do ludzi. Szybko marzną, więc chętnie śpią na człowieku i… pod kołdra właściciela.
http://apriorinaked.com/
http://www.peterbald.lt/Manx (Cena na świecie: do 4 000 $)
Rasa powstała na skutek naturalnej mutacji, której efektem jest występowanie szczątkowego lub całkowity brak ogona. Szczególnie rzadkie są osobniki o białym umaszczeniu – to one osiągają najwyższe ceny. Manxy są spokojne, ale można je nauczyć reagowania na komendy, a do tego lubią jazdę samochodem.
http://www.antelopemanx.com/Rosyjski niebieski (Cena na świecie: 400 – 3 000 $)
Mówi się, że to kot z uśmiechem ja Mona Lisa. Ma grube, srebrno-niebieskie futro, jest bardzo towarzyski i mocno przeżywa nieobecność właściciela. Lubi się przytulać i pomagać we wszystkich domowych czynnościach. Szybko uczy się prostych sztuczek i porozumiewania z domownikami.
http://www.minora.pl/Szkocki Fold, szkocki zwisłouchy (Cena na świecie: 200 – 3 000 $)
Nazwa rasy mówi sama za siebie. „Złamane” uszy idą w parze z niezwykle kochającym i towarzyskim usposobieniem. Nie jest zbyt skoczny, ale uwielbia polować. Jest odporny na większość kocich chorób. Występuje w odmianie krótko- i długowłosej.
http://www.tasdj.pl/Brytyjski krótkowłosy (Cena na świecie: 500 – $1 500)
Jedna z najbardziej popularnych ras w domach (już nie tylko Brytyjczyków) i na wystawach. Mają zrównoważony charakter i są ciche, lubią spokój, a za właścicielem potrafią chodzić cały dzień i oczekując poświęcenia uwagi.
http://www.anahatacats.com/

AG

 • Czw., 14-03-2013 gośććććććććććć
  lubie kotyyyy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 05-04-2013 gość
  a co sądzicie o kupnie tureckiej angory
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-05-2013 EVI
  Kolejny tendencyjny ranking są Maine Coon i Persy które można kupić za 500zł z rodowodem i są bardzo popularne a nie ma np. TOYGERsów które są bardzo rzadkie na świecie i drogie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 10-06-2013 paula
  mam sfinksa kanadyjskiego i dałam 2000zł
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-07-2013 Gość
  lol ale wielkie koty
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-08-2013 louis
  ja od nastu lat tylko biorę porzucone z ulicy, tak jak przedmówczyni, oczka mądre ale pomysły głupiutkie , ze szok
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 08-09-2013 klara
  ja kiedyś 12 lat temu miałam kota rasy Savannah
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 08-09-2013 TT... Kizia mizia...
  Ja mam Ashera. Ma na imie Kizia. I lubi się miziać. Stąd mój pseudonim,.. Tamara . Tomson Kizia mizia. czyli TT... Kizia mizia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 20-10-2013 [+&-]
  Dziś umarł mój ukochany kot. Czuję się podle i myśli mam takie same. Mam chyba z nim 300 zdjęć, już GO nie ma. Nie wiem co zrobić!? Chyba pójdę do schroniska i wezmę jakiegoś biedaka.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5