Top 10. Najpiękniejsze wyspy na świecie

7 Komentarzy
Środa, 17-07-2013

Magazyn "Travel + Leisure" po raz kolejny wybrał 10 najpiękniejszych wysp na świecie. To jeden z przygotowywanych co roku rankingów, mających zasygnalizować, jakie miejsca cieszą się największym uznaniem jego czytelników.

Respondenci swoje głosy oddawali od początku grudnia ubiegłego roku do końca marca roku bieżącego. W wyborze najpiękniejszych wysp kierowali się jego naturalnymi atrakcjami, plażami, zabytkami, poziomem restauracji, lokalnej żywności oraz oceną lokalnej społeczności.

Część wysp, w tym Palawan, Wyspa Księcia Edwarda oraz Koh Samui, trafiła na listę 10 najciekawszych wysp dopiero w tym roku. Największym zaskoczeniem jest jednak obecność na niej filipińskiej wyspy Palawan, która wskoczyła od razu na pierwsze miejsce.

Wyspa Palawan serce turystów zaskarbiła sobie już dawno. Przyciąga zarówno nurków, jak i amatorów innych sportów wodnych. Słynie m.in. z wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO parku morskiego Tubbataha Reefs oraz przepięknego, znanego jako zielonego i czystego, miasta Puerto Princesa, które jest największym ośrodkiem na wyspie.

Na podium pozostała wyspa Boracay, która spadła z miejsca pierwszego na drugie. Jako przedstawicielka Filipin słynie z zadbanych plaż pokrytych białym piaskiem i krystalicznie czystych wód (Czytaj też: Modne kierunki wakacyjne: Boracay). Podium zamyka Maui wchodząca w skład archipelagu Hawajów.

Od ubiegłego roku awansowała grecka wyspa Santorini (z miejsca 6. na 4.), spadki zaliczyły za to Bali (spadła z miejsca 2. na 6.) oraz Galápagos (archipelag w ubiegłym roku zajmował miejsce 3., w tym dopiero 10.).

Oto 10 najpiękniejszych, zdaniem czytelników "Travel + Leisure", wysp na świecie:

Poprzednie Zdjęcie 1/11 Następne

Palawan, Filipiny – 95,04 pkt

Palawan, Filipiny – 95,04 pkt