TOP 10 powodów złego humoru u kobiet

12 Komentarzy
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 02-07-2012

Niektóre kobiety łatwo tracą dobre samopoczucie i są jak chorągiewki, które poddają się wiatrowi, czyli zewnętrznym czynnikom. Są też bardzo rozsądne, opanowane i racjonalne. Wszystkie jednak miewają, z różną częstotliwością i natężeniem, zły nastrój. Jak zresztą każdy. Nie warto go dusić i ukrywać, ale też nie warto go celebrować i rozdymać. Można zamiast tego przyjrzeć mu się i zrozumieć. Jakie są więc przyczyny złego nastroju? Oto lista dziesięciu najczęstszych wybranych powodów złego humoru u kobiet. Wykreślcie lub dopiszcie swoje.

1. Wygląd
To najczęstszy powód świadomego, a czasem nawet nieświadomego złego samopoczucia u kobiet. Bo mam za grube uda, bo znów widać fałdę na brzuchu, bo przytyłam na urlopie 2 kg, bo pryszcz wyskoczył, bo nos krzywy, bo włosy dziś się nie układają, bo fryzjer za mocno przyciął, bo ta sukienka jednak źle się układa, a już w niej weszłam na przyjęcie… Dalej? Bo za mało elegancko się ubrałam na imprezę, albo mam dokładnie tę samą sukienkę co bratowa. Bo nie stać mnie na ładną markową torebkę, a koleżanki z którymi jem lunch mają piękne torebki. Bo nie wyspałam się i mam podkrążone oczy, bo zmarszczki, bo siwe włosy. Jednym słowem – wszystko co da się zauważyć w lustrze, a także wszystko co można porównać do własnego założonego ideału lub do znajomych i nie wypadnie dobrze, wszystko to może skutecznie popsuć nastrój kobiecie.

2. Hormony
Zespół napięcia przedmiesiączkowego, inaczej nazywany PMS. Znany comiesięczny stan. Hormony dają się również we znaki podczas ciąży, zaraz po urodzeniu dziecka i podczas menopauzy.

3. Krytyka
Zasłużona lub nie – większość kobiet trudno znosi krytykę i łatwo bierze każdą uwagę do siebie. Będąc do tego mocno krytyczne wobec siebie, same zwielokrotniają problem w wyobraźni. Złe samopoczucie gwarantowane.

4. Nie słuchanie
Skoro mówię, to należy mnie słuchać. To dotyczy zarówno faktu, że mężczyzna (mąż, partner) kobiety nie słucha, jak i kiedy słucha, ale ewidentnie nie interesuje się tym co mówi. Można oczywiście do takiego mężczyzny, albo o takiej sprawie nie mówić, żeby się nie narażać na utratę dobrego samopoczucia, ale niektórym często się pohamować lub przewidzieć reakcję.

5. Brak atencji
Kobieta lubi by jej okazywać atencję. Lubi i potrzebuje, po to właśnie, by utrzymać dobry nastrój. Nie każda bowiem kobieta potrafi samej sobie dostarczyć wystarczającej dawki atencji i pochwał. Kiedy więc brakuje jej skierowanej na nią uwagi, komplementów, miłych słów, zainteresowania jej pracą, książką którą czyta, czy pomysłami na życie – łatwo straci dobre samopoczucie.

6. Samotność
Zarówno wtedy kiedy, kobieta jest singlem prowadzącym satysfakcjonujące życie towarzyskie, jak i kiedy ma męża/partnera i rodzinę, zdarzają się takie momenty kiedy poczuje dotkliwą samotność. Emocjonalną, psychiczną, fizyczną. Jestem sama, nie mam nikogo na kogo liczę, komu ufam, na kim mogę się na chwilę oprzeć. Tym bardziej, że niektóre kobiety maja skłonność do myśli i stwierdzeń, że „nikt ich nie rozumie”, a „świat jest podły”. Osamotnienie może wywołać podły nastrój, który nieraz można zmienić jednym przytuleniem, a czasem terapią.

7. Brak seksu
Brak seksu, ale i brak satysfakcjonującego seksu. Można powtarzać i nawet wierzyć, że to przede wszystkim mężczyźni potrzebują seksu, ale fakt jest faktem – kobieta jest taką samą biologiczną istotą i seksu też potrzebuje. Bez tego i bez orgazmów łatwo o długotrwałą frustrację i zły humor. Przy tej okazji warto sięgnąć po film „Histeria”.

8. Toksyczne towarzystwo
Wydaje się, że na kobietę bardziej niż na mężczyznę wpływa otoczenie, bo ma więcej empatii i wrażliwiej reaguje na otaczające ją emocje innych ludzi. Tak czy inaczej, toksyczne towarzystwo zawsze źle nastraja, więc czy będąc kobietą czy mężczyzną warto go unikać. Przebywając wśród zawistnych, złośliwych lub nerwowych osób, wysłuchując narzekań malkontentów, płaczu lub krzyków choleryków, albo zwyczajnie rozmawiając z ludźmi, którzy używają wiecznie negatywnych słów, automatycznie wprowadza w zły humor.

9. Plotki
Plotki, czyli dezinformacja na nasz temat, potrafią poważnie zmartwić. Nikt nie lubi, kiedy źle się o nim mówi, kiedy zmienia się fakty i rozsiewa bzdury. Kobieta mniej nawet się zdenerwuje, a bardziej zasmuci. I nawet, jeżeli rozsądnie sobie wytłumaczy, że nie ma na to wpływu i że to problem plotkarzy, to gdzieś głęboko będzie to nadal zakłócało jej dobry nastrój.

10. Zostawiona podniesiona deska klozetowa
Dosłownie i jako przenośnia, czyli rzecz z życia codziennego, na której kobiecie zależy, o którą prosi, a która permanentnie nie jest robiona. Irytacja gwarantowana.

AWP

 • Pn., 02-07-2012 Gość
  Zdecydowanie stawiam na deskę klozetową! Powinna być na pierwszym miejscu! Szkoda, że nie uwzględniono problemów rodzinnych, finansowych, ale kogo takie rzeczy wpędzą w zły humor?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 Gość
  to miało być 56 sposobów na wannę
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 Gość
  powinno być w troche innej kolejności ale wsumie to wszystko prawda
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 gość
  wanna?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 BRZYDAL
  To koszmar!
  A ja jestem brzydkim facetem, ale to wcale mi nie przeszkadza. W lustro patrzę tylko rano, przy goleniu - a potem zapominam jak wygladam i już!
  Jest TYLE CIEKAWYCH rzeczy dookoła, że głupotą jest skupiać się na swoim wyglądzie, bredzeniem złośliwych głupków itd.
  PAMIĘTAJCIE - że i tak ziemia "wyciągnie" z was te wszystkie kłopoty!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 Gość
  medrzec (Pn., 02-07-2012) napisał:

  wy jestescie po prostu porabane i tyle na ten temat

  chłe chłe no
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 Cos tu nie tak!
  A gdzie wanna na 56 sposobow?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 wanniarz
  a gdzie piękna wanna??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-07-2012 Gość
  teściowie, też potrafią wkurzyć
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-07-2012 Gość
  A co to ma do ogólnej tematyki portalu, bo nie widzę związku
  Odpowiedz Zgłoś
1 2