Top 14: psy ze szklanego ekranu

3 Komentarze
14 Zdjęć
Sobota, 22-12-2012

Wejście w świat filmu jest możliwe nie tylko wśród ludzi. Bohaterami i gwiazdami ekranu mogą stać się także czworonogi. Jeśli są pozbawione agresji, zdrowe, a wykonywanie komend nie sprawia im problemu – warto zaprowadzić je do agencji aktorskiej dla zwierząt. Wykorzystanie talentu pupila może być opłacalne.

W Polsce za dzień zdjęciowy płaci się jego właścicielowi średnio 300-600 zł. W USA stawki są kilkukrotnie wyższe. Zależą one zarówno od zadań, jakie stoją przed czworonożnymi aktorami, jak i ich sławy. A nie da się ukryć, że gwiazd nie brakuje także wśród filmowych i serialowych psów. Oto lista najbardziej znanych czworonogów ze szklanego ekranu.

1. Max z serialu „Gliniarz i prokurator”

Często powtarza się, że pies upodabnia się do swojego właściciela. Tak było w przypadku ulubionej pary tego serialu: prokuratora i jego leniwego, łakomego buldoga o imieniu Max.

%Zdjecie 277933%


2. Rex z serialu „Komisarz Rex”

Prawdziwy psi detektyw i idealny owczarek niemiecki: inteligentny, bystry, dumny i ładny. Towarzysz wielu inspektorów, mający nosa do rozwiązywania najtrudniejszych zagadek.


%Zdjecie 277934%
3. Beethoven z filmu „Beethoven”

Bernardyn, wielbiciel V symfonii Ludwika van Beethovena, który na zawsze zrewolucjonizował życie Newtonów. Stał się ulubieńcem dzieci, ale miłość do ich ojca była dość trudna.


%Zdjecie 277935%
4. Lassie z filmu „Lassie”

To najprawdopodobniej ucieleśnienie stuprocentowej wierności. Historia o owczarku szkockim sprzedanym księciu i odebranemu 9-letniemu chłopu jest na tyle wzruszająca i znana, że Lassie stała się niemal synonimem swojej rasy.


%Zdjecie 277936%
5. Chloe i Papi z filmu „Cziłała z Beverly Hills”

Choć główną bohaterką filmu była rozpieszczona chihuahua Chloe, to dzięki Papiemu, kiedy zgubiła się w Meksyku doczekała się ratunku, a później - wesołej gromadki maluchów.

%Zdjecie 277937%
6. Szarik z serialu „Czterej pancerni i pies”

Kultowy pies z kultowego serialu. Odważny owczarek niemiecki należący do Janka i w bohaterski sposób stający w obronie załogi „Rudego”.


%Zdjecie 277938%
7. Marley z filmu „Marley i ja”

Niesforny labrador „z przeceny” o talencie niszczenia wszystkich rzeczy, które go otaczały oraz spojrzeniu, dzięki któremu wszelkie występki były mu szybko wybaczone.

%Zdjecie 277939%

8. Hachiko z filmu „Mój przyjaciel Hachiko”

Hachiko to nie tylko bohater filmu, ale pies rasy akita, który istniał naprawdę. Jest symbolem wierności – przez 10 lat na stacji metra Shibuya w Tokio oczekiwał swojego pana, nie wiedząc, że ten nie żyje. W filmie wystąpił u boku Richarda Gere.

%Zdjecie 277941%

9. Alex z serialu „Komisarz Alex

Polska wersja serialu „Komisarz Rex”, w której głównym bohaterem jest Alex. Równie sprytny, cwany i zabawny co jego pierwowzór.

%Zdjecie 277942%
10. Odie z filmu „Garfield”

Towarzysz cwanego kota Garfielda, nie do końca rozgarnięty, a mimo to przywołujący uśmiech. Odie dał się poznać jako wesoły i zadowolony z życia psiak, a do tego oddany Jonowi.

%Zdjecie 277943%


11. Jack z filmu „Artysta”  

Jack Russell terrier odgrywany przez psiego gwiazdora o imieniu Uggie. Po raz pierwszy zdobył on przyznawaną w tym roku Złotą Obrożę. Podczas 84. ceremonii wręczenia Oscarów (nagrodzono wtedy „Artystę”) pojawił się na czerwonym dywanie.


%Zdjecie 277944%
12. Śliniak z serialu „Rodzina zastępcza”

Wierny swojemu panu, z tendencją do ślinienia się, ulubieniec wszystkich Kwiatkowskich. Przedstawiciel rasy Dogue de Bordeaux.

%Zdjecie 277945%

13. Milo z filmu „Maska”

Jego roli swoją popularność zawdzięcza rasa Jack Russell terrier. W przeciwieństwie do większości filmów z udziałem psów, ten pozostał tłem dla ludzkiego bohatera.

%Zdjecie 277946%

14. Cywil z serialu „Przygody psa Cywila”

Kolejny spośród polskich seriali owczarek niemiecki. Podopieczny sierżanta Walczaka, przez milicję przeznaczony na uśpienie, a dzięki opiekunowi doskonale wytrenowany i bystry.

%Zdjecie 277947%

Twórcy filmowi chętnie otwierają psom drzwi do kariery, bo te potrafią podbić serce widzów i podnieść notowania filmu. To udało się nie tylko powyżej wymienionym czworonogom, ale też tym, które zostały pominięte, a grały choćby w filmach „101 Dalmatyńczyków” czy „Hotel dla psów”. Jakie psy Waszym zdaniem powinny się znaleźć jeszcze na powyższej liście? Które z nich  polubiliście najbardziej?

MM

 • Sob., 22-12-2012 Gość
  uwielbiam te artykuły o psach :) najbardziej wzruszająca jest historia akity i lessie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-08-2013 Gość
  Super psy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-08-2013 Gość
  Gość (Sob., 22-12-2012) napisał:

  uwielbiam te artykuły o psach :) najbardziej wzruszająca jest historia akity i lessie

  Tez tak mysle
  Odpowiedz Zgłoś