Top 5: Najciekawsze trendy 2012 roku

1 Komentarz
10 Zdjęć
Poniedziałek, 31-12-2012

W minionym roku wiele się działo. Niełatwo było wybrać najciekawsze trendy, skoro znaczna ich część dotyczyła dzieci – od celebrytów włączających się w projektowanie akcesoriów dla najmłodszych, po jeża pigmejskiego będącego hitem prezentów komunijnych. Kilka nowości pojawiło się także wśród trendów ślubnych oraz w gastronomii. Które z nich dotarły do Polski? A które są tylko chwilową modą? Odpowiedzi w poniższej liście pięciu najciekawszych, naszym zdaniem, trendów 2012 roku.

Sesja buduarowa

Znaleziono wreszcie sposób na urozmaicenie zbioru ślubnych fotografii. Poza zdjęciami w plenerze i z ceremonii wykonuje się także fotografie w łóżku, tuż po nocy poślubnej. Prawdziwym hitem jest jednak sesja buduarowa. Jej efektem są intymne zdjęcia panny młodej, przeznaczone wyłącznie dla pana młodego. Zabawa zarezerwowana raczej dla odważnych, a jednocześnie rewelacyjny prezent dla wybranka.
Pisaliśmy o tym TU

Babyccinos

Spacer z kubkiem kawy w ręce to jeden ze znaków naszych czasów. Obsesja na punkcie kawy spowodowała, że kawiarnie oferują także capuccino dla dzieci. Babyccinos jest połączeniem bezkofeinowego espresso i spienionego mleka, przyjęło się głównie na Brooklynie i zdaniem lekarzy jest bezpieczne. W Polsce królują nadal kakao i kawa zbożowa, ale co się odwlecze...
Pisaliśmy o tym TU

Kino jacuzzi

Ten trend ma wiele wspólnego z Euro 2012 i Olimpiadą 2012. Rozpowszechniony został przez kibiców chcących oglądać zmagania sportowców w niebanalnych warunkach. Na dachu jednego z budynków w Londynie postawiono 12 wanien jacuzzi, z których z lampką szampana w ręku oglądać można było latem zawody sportowe i filmy, a później – balować do białego rana.
Pisaliśmy o tym TU

Chirurgia 1 dnia

Z początku traktowana była jako remedium na brak miejsca w szpitalach i wydłużające się kolejki do zabiegów, później miała poprzez skrócenie pobytu w szpitalu oszczędzić pacjentowi stresu. Moda na wykonywanie zabiegu (głównie za pomocą endoskopu) i opiekę pooperacyjną w ciągu zaledwie jednej doby rozpoczęła się w USA, później rozprzestrzeniła się na inne kraje.
Pisaliśmy o tym TU


Bary jogurtowe
To zdecydowanie najpyszniejszy trend. W centrach miast i domach handlowych poza kolejnymi fast foodami zaczęły pojawiać się bary z mrożonymi jogurtami. Za kilkanaście złotych można zjeść duży kubek smakołyku z mrożonymi owocami, bakaliami i polewą owocową lub czekoladową. Moda na mrożone jogurty nastała także w Hollywood.
Pisaliśmy o tym TU

MM