Top 5: prywatne przedszkola w Warszawie

45 Komentarzy
5 Zdjęć
Środa, 04-04-2012

Wszyscy o tym doskonale wiemy: dobrze poprowadzona ścieżka edukacji to rzecz z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Może nie każdy uwielbiał chodzić do przedszkola i szkoły, ale z czasem docenia się podstawy, które dzięki nim opanowaliśmy. Jeszcze kilka lat temu oferty przedszkoli z grupami obcojęzycznymi, zajęciami sportowymi, możliwością noclegu a nawet indywidualnego transportu, nie były częste. Teraz to praktycznie standard, zwłaszcza w dużych miastach. Placówki publiczne mają całkiem szeroką ofertę zajęć dla dzieci, ale przede wszystkim ze względów finansowych, nie mogą pozwolić sobie na tak różnorodne propozycje, co prywatne. A te już bez ograniczeń układają ofertę dla rodziców i dzieci. W przedszkolach, oprócz czesnego płatnego co miesiąc, obowiązuje też wpisowe i zazwyczaj dodatkowe opłaty za wyżywienie.

Przedstawiamy listę najdroższych warszawskich przedszkoli.

Agatka

Przedszkole stawiające na artystyczny rozwój maluchów. Dzieci w rozszerzonym zakresie uczestniczą w zajęciach umuzykalniających, teatralnych, ceramicznych, literackich prowadzonych przez instruktorów. W przedszkolu działa nawet chór, a jeśli pociechy wykazują takie zainteresowanie mogą uczestniczyć w indywidualnych zajęciach gry na fortepianie. Placówka współpracuje także z Instytutem Teatralnym w Warszawie.
Czesne: 1200 zł
http://www.przedszkoleagatka.com

Baby English Academy

Przedszkole dwujęzyczne. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. W ofercie jest m.in. program pro-ekologiczny Akademia Zdrowia, ćwiczenia logopedyczne, szachy, plastyka połączona z ceramiką oraz zajęcia z elementami integracji sensorycznej koordynowane przez terapeutkę. Rodzic w każdej chwili może sprawdzić co się dzieje z jego dzieckiem, dzięki systemowi monitoringu dostępnego on-line.
Czesne: 1299 zł
http://www.babyenglish.edu.pl

Tequesta

Placówka zlokalizowana na luksusowym warszawskim osiedlu Marina. Jedno z pierwszych przedszkoli, które oferowało możliwość zostawienia dziecka na nocleg. Do wyboru są grupy anglojęzyczne i polskie. Oprócz standardowych zajęć, dzieci mogą uczestniczyć np.  w warsztatach kulinarnych, lekcjach o kulturach państw świata. Posiłki przygotowuje się tu z żywności ekologicznej.
Czesne: 1350 zł / 1650 zł
http://www.tequesta.pl

Koala Kids Academy of Language and Arts

Przedszkole założone przez śpiewaczkę i celebrytkę Alicję Węgorzewską-Whiskerd oraz jej męża. Placówka dwujęzyczna: dziećmi opiekuje się jeden wychowawca mówiący po polsku, a drugi po angielsku. W ofercie zajęć podstawowych i dodatkowych jest m.in. joga, karate, 6 języków obcych (w tym japoński), balet. Maluchy mogą skorzystać z transportu przedszkolnego. 
Czesne: 1540 zł
http://www.koala.edu.pl/

Baby City

Europejskie przedszkole ekologiczne bazujące na autorskich programach edukacyjnych. Duży nacisk kładziony jest na prozdrowotne menu układane przez dietetyków. Dzieci uczą się matematyki, fizyki, fotografii, tańca nowoczesnego. Korzystać też mogą z takich zajęć jak: warsztaty musicalowe, Capoeira czy tenis.
Czesne: 1600 zł
http://www.baby-city.pl

EM

 • Niedz., 29-04-2012 Gość
  butterfly (Śr., 04-04-2012) napisał:

  Wow,super. Najbardziej zainteresowały mnie posiłki z żywności ekologicznej albo układane przez dietetyków :)


  Szkoda tylko, że rodzice później udają się na zakupki do Biedronki.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 23-08-2012 mała miss
  Autor artykułu chyba nie zbadał sprawy dogłębnie... nie są to ceny najdroższych przedszkoli w Warszawie, ale są to ceny przeciętne... najdroższe wahają się w granicach 3-4 tyś za miesiąc... jak np przedszkola przy szkołach typu IES, gdzie samo wpisowe to prawie 2000zł....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-09-2013 upss
  Ojej!!!! Nie wiem jak pozostałe miejsca - ale Koala Kids Academy of Language and Arts na liście luksusowych placówek to zupełna pomyłka. Przedszkole przetestowane przeze mnie, szybko zweryfikowane i jeszcze szybciej opuszczone.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-09-2013 Mama_stasia
  Moje dzieciaki uczęszczają do Akademii Uśmiechu na Krochmalnej 3. Po pierwsze nie wydaję majątku na czesne, po drugie jest to zarejestrowane przedszkole, czyli podlega kontrolom m.in. z sanepidu, po trzecie jest to przedszkole dwujęzyczne, a po czwarte ma bogatą ofertę edukacyjną. Z językiem angielskim dzieci mają kontakt prawie non stop, więc efekty widać bardzo szybko. Poza tym panie wychowawczynie są niesamowite: ciepłe, opiekuńcze, bardzo wyrozumiałe. Naprawdę warto posłać tam swoje pociechy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 30-09-2013 Mama z Wilanowa
  Ja korzystam z oferty Szkrabków. To fajne przedszkole o którym autorzy wyraźnie zapomnieli, a szkoda bo doskonale robi swoją robotę i dziecko wraca bardzo zadowolone!
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5