Top 5: warszawskie restauracje 2012 roku

5 Komentarzy
5 Zdjęć
Środa, 26-12-2012

W ciągu mijającego roku w cyklu 'Tu warto bywać' prezentowaliśmy różne warszawskie restauracje. Pod uwagę braliśmy nie tylko samo menu, ale także wystój miejsca, atmosferę i opinie bywalców. W ten sposób powstawały rekomendacje redakcji, która na nowo odkrywała kulinarną mapę Warszawy.

Koniec roku kojarzy się z wszelkiego rodzaju podsumowaniami, dlatego pokusiliśmy się o zestawienie 5 naszym zdaniem najlepszych miejsc w stolicy, do których chętnie byśmy wrócili jeszcze raz. Oto one.

Nabo

Już kilka dni po otwarciu zrobiło się o Nabo głośno. Restauracja specjalizuje się w kuchni skandynawskiej. Plus za odważny i oryginalny wystrój.

Wiecej TU

Shabu Shabu

Pierwsze miejsce typu hot pot. Tutaj goście gotują praktycznie samodzielne, wybierając najpierw z karty składniki posiłku a następnie przygotowując je we wbudowanych w stół garnkach z gorącym rosołem. Dobre jedzenie i fajna zabawa.

Więcej TU

Soul Kitchen

Nienachalne wnętrze pozwala skoncentrować się na tym co mamy na talerzu, a nie rozpraszać się np. przez dekoracje na ścianach. Jest smacznie, świeżo i zgodnie z porami roku.

Wiecej TU

Dziurka od Klucza

Mała, urocza knajpka na Powiślu kusi domowymi, włoskimi smakami. Menu zmienia się rotacyjnie. Polecamy dania z tzw. maczaronem czyli makaronem barwionym sepią.

Artykuł TU

Socjal

W Socjalu je się przy jednym dużym stole. Dominuje lekka kuchnia bazująca na francuskich i włoskich recepturach. Warto wpaść tutaj na śniadanie w weekend.

Wiecej TU

EM

 • Śr., 26-12-2012 Gość
  Tragedia jak ten cały portal.Kto to wybiera?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-12-2012 Kreczmar
  Dorzucam jeszcze BrowArmię. Fatalna manegerka,słaba kuchnia,drogo i beznadziejna muzyka ! Szczególnie w czwartki i piatki ! To koszmar :( Co to za palanty????
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-12-2012 Gość
  masakra
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 27-12-2012 Gość
  to co tu opisujecie jest slabe i drogie,lepiej wybrac sie do lodzi tam jest w czym wybierac i przynajmniej ceny normalne.czesto zatrzymyje sie w kolorach wina czy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 05-01-2013 Restaurantica.pl
  Znam 4 z tych 5 miejsc i lubię... to są częściowo także moje wybory 2012 roku ale zupełnie nie pasują mi do wyboru portalu o wszystkim co związane z luksusem... zdecydowanie nie są to miejsca z tej kategorii, moze poza soul kitchen... brakuje restauracji nolita, concept 13 atelier amaro, brasserie warszawska... wybór moim zdaniem niezbyt dostosowany do tematyki portalu...
  Odpowiedz Zgłoś