Top 5: wydarzenia roku 2011

4 Komentarze
0 Zdjęć
Piątek, 30-12-2011

Ostatnie dni roku skłaniają do podsumowań. W modzie dużo się działo. Zmiany na najważniejszych stanowiskach, prestiżowe odznaczenia, upadki wielkich karier, estetyczne przetasowania, ważne sesje zdjęciowe, spektakularne suknie, które zapiszą się w historii.

Prezentujemy pięć, naszym zdaniem, najważniejszych wydarzeń roku 2011 w modzie.

1. Absolutnym numerem jeden mijającego roku był John Galliano. Zwolniony ze stanowiska głównego projektanta domu mody Christian Dior za publicznie wygłoszone opinie o rasistowskim i antysemickim charakterze. Zwolnienie. Odwyk. Proces. Wyrok. Pierwszy pokaz Christian Dior bez projektanta. Miesiące spekulacji, kto zajmie miejsce Galliano. Zaczęło się w marcu. Skończyło w grudniu, informacją, że pałeczkę przejmuje najprawdopodobniej Raf Simons.2. Miejsce numer przyznajemy dwóm ślubom i dwóm Kate. Kate Middleton, która wyszła za mąż za księcia Williama oraz Kate Moss, która miłość i wierność ślubowała Jamiemu Hince. Pierwszy ślub był królewski, na wielką skalę. Drugi rock’n’rollowy, znacznie bardziej spontaniczny. Jednymi z najważniejszych tematów obu uroczystości były suknie. Księżna Katarzyna wystąpiła w kreacji Alexander McQueen, za co zebrała lawinę gratulacji i zachwytów. Główna skandalistka modelingu poparła skandalistę wśród projektantów i wybrała projekt Johna Galliano.3. Miejsce numer trzy należy się wystawie roku: „Alexander McQueen: Savage Beauty” w nowojorskim Muzeum Metropolitan. Rekordowa ilość odwiedzających. Ósme miejsce najpopularniejszych wystaw w 141-letniej historii muzeum. Mistrzowsko dopracowana ekspozycja. Prawdziwy hołd złożony tragicznie zmarłemu projektantowi. I nadzieja, że wystawa zawita również do Londynu.4. Na czwartej pozycji prezentujemy Victorię Beckham i zdobytą przez nią prestiżową statuetkę British Fashion Awards 2011. Była Spice Girl triumfowała w kategorii Best Designer Brand, pokonując takie sławy jak Burberry, Tom Ford czy Stealla McCartney. Wyróżniamy za długą i wypracowaną drogę, którą przeszła Victoria, za zmianę estetyki i – najważniejsze - za stworzenie marki, która systematycznie, z sezonu na sezon cieszy się coraz większą popularnością.

5. W podsumowaniu wydarzeń roku nie może zabraknąć show, które w kalendarzu zajmuje bardzo ważne miejsce. Chodzi oczywiście o przemarsz aniołków Victoria’s Secret. Anielskie piękności pod wodzą Adriany Limy od lat budzą wielkie emocje. W tym roku Victoria’s Secret drużynę powiększyła o nowe boskie i młode ciało Karlie Kloss.

AW

 • Pt., 30-12-2011 Gość
  średnie wydarzenia! ślub jeszcze jeszcze, ale reszta... co mnie obchodzi moda :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-12-2011 Gość
  beznadziejne, kogo to interesuje? w ciągu minuty znalazł bym 10 ważniejszych wydarzeń...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-12-2011 harry
  a ja myslalem ze najwazniejsza w 2011 roku byla pupa Pipy ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-12-2011 Gość
  SUchy (Pt., 30-12-2011) napisał:

  Co za głupie wydarzenia, co mnie to obchodzi


  to po co wchodzisz na takie strony??
  Odpowiedz Zgłoś